Новини » Світ 27 березня, 2019, 0:32
Великобританію накрив політичний параліч напередодні Brexit
Парламент Британії
Парламент Британії

Велика Британія знаходиться в ступорі напередодні Brexit, оскільки в Палаті громад немає більшості для одного з можливих варіантів за результатами голосування.

Про це в колонці на «Апострофі» написав експерт «Українського інституту майбутнього» Ілія Куса.

«Проблема голосування полягає в тому, що в Палаті громад немає більшості для жодного з варіантів. В цьому й полягає головна проблема і причина, чому ситуація з Брекзітом зайшла в глухий кут і викликала політичний параліч. Є фракції, які підтримують повторний референдум, є помірковані консерватори, які говорять про м’який Brexit, є радикальні консерватори, які хочуть жорсткого Брекзіту, і досі є прихильники проекту угоди, яку уклала Тереза Мей. Опозиція в особі Лейбористської партії просуває ідею повторного референдуму, але в них теж різні погляди на те, яке запитання ставити на референдумі: наприклад, скасування Брекзіту як такого чи знову просто запитання про вихід з ЄС. А від того, яке запитання буде на референдумі, залежатиме його результат. Є й прихильники просто скасування Brexit, тобто відкликання статті 50 Лісабонського договору, хоча їх дуже мало», – пояснив він.

За словами експерта, може трапитися так, що голосування нічого не покажуть.

Ця процедура indicative votes не є голосуванням за конкретні кроки – це перевірка, який із варіантів набере найбільшу кількість голосів. Саме його будуть розглядати передусім, але все одно голосування не є зобов’язуючим для уряду – це висловлення позиції парламенту, яку уряд може і проігнорувати, – спрогнозував експерт.

Що стосується основних варіантів під час голосування, то, на думку Куси, вони такі: вихід країни з ЄС без угоди – жорсткий Brexit, повторний референдум з поки що незрозумілим результатом і прийняття угоди Терези Мей, яку вона уклала з ЄС.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 11:07 :46