Новини » Світ 204 Читать эту новость на русском

У Вільнюсі за воєнні злочини засудили екс-міністра оборони СРСР

Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Суд Вільнюса заочно засудив колишнього міністра оборони СРСР Дмитра Язова до 10 років позбавлення волі за воєнні злочини і злочини проти людяності.

Про це повідомляє видання Delfi.

Судове рішення винесено у справі про події 13 січня 1991 року в столиці Литви. Язова звинувачували у тому, що наприкінці 1990 року він створив організовану групу з 160 військових і політичних діячів з метою повернення Литви до складу СРСР.

Генпрокуратура Литви просила для Язова довічне ув’язнення. 94-річний Язов проживає у Москві.

Суд також засудив до 12 років колишнього офіцера КДБ Михайла Головатова.

Звинувачення у здійсненій радянській агресії пред’явлені загалом 67 громадянам Росії, Білорусі та України; їх звинувачують у військових злочинах і злочинах проти людяності. Більшість з них притягнуто до суду заочно, перед судом постали лише два громадянини Російської Федерації.

13 січня 1991 року радянська влада намагалася силою повалити законну владу в Литві, яка 11 березня 1990 року оголосила про незалежність від СРСР.

При захопленні радянськими військовими частинами та спецпідрозділами Вільнюської телевежі і будівлі Литовського радіо і ТБ загинули 14 осіб, більш як тисяча беззбройних людей постраждали.

У «справі 13 січня» за звинуваченнями у створенні антидержавних організацій та вчиненні інших злочинів вже були засуджені шість осіб.

Росія відмовилася співпрацювати з Литвою в розслідуванні цієї справи і відхилила прохання опитати колишнього главу СРСР Михайла Горбачова.

Loading...
Loading...
Loading...