Новини » Світ 27 березня, 2019, 22:00
У Nord Stream 2 визнали: Данія і Польща можуть відкласти фінал проекту на роки

Генеральний директор компанії Nord Stream 2 AG, оператора газопроводу «Північний потік-2», визнав, що останні дії Данії здатні відтермінувати завершення проекту на роки.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на BiznesAlert.pl.

28 лютого Данське енергетичне агентство (DEA) оголосило, що ратифікація угоди між Польщею і Данією про морські кордони в Балтійському морі означає, що Копенгаген повинен отримати від Nord Stream 2 AG повну оцінку екологічного впливу проекту газопроводу, який буде проходити через данські територіальні води. Компанія Nord Stream 2 AG стверджувала, що підстав для підготовки ще однієї оцінки та направлення її на публічні консультації немає.

Проте DEA таки попросило в оператора проекту газопроводу "Північний потік 2" додаткову екологічну оцінку основного маршруту проходження газопроводу, на південь від острова Борнхольм.

Гендиректор Nord Stream 2 AG Маттіас Варніг у листі правлінню компанії повідомив, що Данія не дає згоди на проходження газопроводу на північ від острова, і прагне отримати оцінку щодо південного маршруту.

Південний маршрут через територіальні води Данії підпадає під дію закону, який дозволяє Копенгагену оцінити прохання про будівництво «Північного потоку-2» з точки зору зовнішньої та безпекової політики.

Раніше міністр закордонних справ Данії Андерс Самуельсен заявив, що російська агресія проти України зменшує шанси того, що Данія дозволить німецько-російському газопроводу «Північний потік-2» проходити через її територіальні води.

«На жаль, рішення DEA не відповідає нашій думці і є кришталево ясним», – сказав Варніг. Він зазначив, що Nord Stream 2 AG може оскаржити це рішення до 24 квітня цього року. Процедура може тривати кілька місяців, і може бути нова апеляція. Також Данія може запитати думку Польщі з цього приводу.

«Все разом це може тривати роки», – попереджає представник компанії, відповідальний за будівництво нового газопроводу від Росії до Німеччини.

«Під час розгляду DEA може призупинити розгляд заяви на південний маршрут», – додав він.

Посол Польщі в України Бартош Ціхоцький привітав рішення Данського енергетичного агентства.

«Добрі новини для України та країн Трьох морів: генеральний директор Nord Stream 2 визнав спільні зусилля Польщі і Данії, здатні відтермінувати завершення газопроводу на роки», – написав він у своєму Twitter.

Додамо, Газпром отримав відмову від Данії щодо «Північного Потоку-2».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 12:00 :56