Новини » Світ

Поважають лише силу: Шмулевич порівняв Голанські висоти із Кримом

ZIK

Ситуація із Сирією та Ізраїлем схожа на стосунки між Україною та Росією. На Сході, в тому числі і в РФ, поважають лише силу. Якщо країна проявить слабкість і ворог вважатиме, що може забрати її частину, він це зробить, не звертаючи увагу на міжнародне право.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK висловив ізраїльський політолог Авраам Шмулевич.

Він наголосив: в Ізраїлі позитивно оцінюють рішення Трампа щодо визнання суверенітету країни над Голанськими висотами. Адже в  регіоні «євреї жили завжди». Під час Першої світової війни Велика Британія навіть випустила декларацію, у якій зобов’язувалась створити єврейську державу на історичних територіях та отримала для цього мандат Ліги націй – тодішньої попередниці ООН.

«Голанські висоти входили у цей мандат. Однак потім британці, як і багато колоніальних імперій, не хотіли давати свободу підкореним ними народам», – розповів Шмулевич.

Тож, за допомогою французів, ці території залишились у складі Сирії і перетворені на плацдарм постійних нападів на Ізраїль. Однак після Шестиденної війни у 1967 році Ізраїлю вдалось звільнити Голанські висоти та офіційно включити до складу своєї країни.

«Натомість ООН відома своєю антиізраїльською позицією. Приблизно 40% усіх резолюцій організації спрямовані проти Ізраїлю. Тут з часів Другої світової війни у світі нічого не змінилось. Як колись багато хто хотів знищення євреїв, зараз багато хто хоче знищення нашої країни. Ми вже до цього звикли», – зауважив політолог.

Тож він підкреслив: Голанські висоти були частиною Ізраїлю протягом тисячоліть, у заяві Трампа США це визнало.

Водночас, він зазначив: контроль над цією територією є дуже важливим для Ізраїлю, адже з висот можна обстрілювати, фактично, півкраїни.

«До 1967 року, коли ці території були в складі Сирії, так і відбувалося. Зараз, з розвитком артилерії та ракет, це ще важливіше. В Ізраїлі повний консенсус щодо того, що втрата цієї території буде смертельним ударом по безпеці країни. Я вже не кажу про історичні моменти», – підкреслив Шмулевич.

Окрім того, коментуючи аналогії цієї ситуації із Кримом, Шмулевич зазначив: РФ не потрібно жодного прецеденту для захоплення українських земель.

«Голанські висоти – ізраїльська територія, яку окупували спочатку французи, а потім сирійці. Уявіть, що ситуація із Кримом триватиме ще 100 років і росіяни вже заявлятимуть, що це їх історичні землі. Однак ви ж не визнаєте на цій підставі півострів частиною Росії. Тож цей прецедент підтверджує те, що історичні землі повертаються», – вважає Шмулевич.

Він наголосив: ситуація із Сирією та Ізраїлем така ж, як між Україною та Росією.

«На Сході, в тому числі і Росії, поважають лише силу. Якщо ви зможете відстояти свій суверенітет над якоюсь територією, вона буде вашою. Якщо проявите слабкість і ворог вважатиме, що може щось «відтягати», він це зробить, не звертаючи уваги на міжнародне право. Ізраїль продемонстрував сильні позиції, в тому числі на міжнародній арені. Голос адміністрації Трампа є набагато важливішим, ніж сотні голосів африканських і азіатських диктаторів у недорозвинених країнах», – підкреслив Авраам Шмулевич.

Як повідомлялось раніше, Дональд Трамп підписав декларацію про визнання суверенітету Ізраїлю над спірною територією Голанських висот.

Після цього в ООН заявили, що продовжуватимуть політику невизнання суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами, попри політичну декларацію США Дональд Трамп.

Loading...