Новини » Суспільство 26 березня, 2019, 22:45
Папа Франциск не дозволив віруючим цілувати свій перстень
Перстень Папи Франциска
Перстень Папи Франциска

Під час прийому віруючих в італійському Лорето Папа Римський Франциск не дозволив парафіянам наслідувати традиції і цілувати перстень рибалки – атрибут облачення понтифіків.

Про це пише американське видання New York Pos, повідомляють Букви.

На відео, знятому під час одноденної поїздки Папи в Лорето в понеділок, 25 березня, видно, як віруючі підходять до понтифіка, нахиляються і намагаються поцілувати перстень, однак Франциск відсмикує руку.

Традиційний акт поцілунку перстеня в католицтві історично символізує повагу до посади. Консервативне католицьке видання LifeSiteNews назвало те, що відбувається на відеозаписі обурливим і тривожним.

Як повідомляє Reuters з посиланням на джерела у Ватикані, папі Бенедикту XVI, як і його попередникові Івану Павлу II теж не завжди подобалося, щоб їх руки цілували. Один з відвідувачів Іонна Павла II згадав, що під час візиту його групі конкретно сказали не вставати на коліна і не цілувати папську руку.

Агентство також навело пояснення людини з оточення Папи Франциска. За його словами, понтифіку просто іноді подобається, що люди цілують йому руку, а іноді ні.

Раніше Папа Римський Франциск заявив, що «церква не боїться історії» і 2 березня 2020 року розкриє для дослідників архіви періоду 1939-1958 років.

Франциск закликав римсько-католицьку церкву безкомпромісно боротися з сексуальним насильством над дітьми, в тому числі з наругою, що здійснюються священнослужителями.

Папа Римський Франциск особисто представив розробку нового релігійного сайту і додатку «Натисни і молися» (Click to pray), приуроченого до Дня католицької молоді.

ДОВІДКА: Перстень рибалки, який також називають папським перснем і кільцем святого Петра – це атрибут облачення римських пап, поряд з тіарою. Він повинен нагадувати, що папа є спадкоємцем апостола Петра, який за родом занять був рибалкою. Для новообраного папи виготовляється новий перстень, як правило, золотий. Однак Папа Франциск з метою економії попросив виготовити його каблучку з позолоченого срібла.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 23:01 :48