Новини » Події 27 березня, 2019, 17:18
Крок за кроком: Президент заявив про план із «мотивування» РФ до звільнення Криму
ZIK
ZIK

Пріоритетом Петра Порошенка відразу після виборів буде питання Криму.

Про це Президент України заявив під час інтерв’ю інформаційним каналам, яке транслював телеканал ZIK.

Очільник держави, відповідаючи на запитання журналіста телеканалу ZIK Павла Кругляковського щодо кроків, яких має бути вжито для повернення анексованого Криму, наголосив: «Моїм першим пріоритетом одразу після виборів буде питання Криму».

Петро Порошенко подякував кримчанам, Меджлісу та лідерам кримськотатарського народу за підтримку його позиції і категорично заявив: «Ми не збираємося торгувати Кримом, як дехто. Ми не збираємося казати, що Крим – це коли-небудь, потім… І в цьому був мій меседж – що Крим буде одним із перших пунктів на порядку денному».

Президент пояснив, завдяки чому і як саме має бути звільнений Кримський півострів.

«Ми маємо на сьогодні багатонаціональну платформу щодо деокупації Криму, і учасниками цієї платформи є багато країн. Створена вона була в тому числі і у форматі ГА ООН. Вона має низку напрямів. Напрям перший – це санкції. І не вірте тому, хто каже, що санкції для Росії не працюють. Санкції по Криму, санкції по Донбасу, санкції по Керченській протоці, санкції… Це ціна, яку зараз Росія платить за агресію проти України», – заявив Петро Порошенко.

Петро Порошенко вважає, що санкції – це мотивація для Росії бути за столом переговорів і приймати рішення.

«Саме тому це багатонаціональна платформа – через санкції, через рішення судів, міжнародний суд ООН, трибунал із морського права, позиція щодо захисту інвестицій і сплата РФ величезних багатомільярдних штрафів за захоплення іноземних інвестицій. І координаційна група, яка створена і в МЗС, і в українському уряді, які чітко, крок за кроком, роблять наступ на позицію Росії, мотивуючи її звільнити Крим. Така сама ситуація і щодо деокупації Донбасу», – наголосив Президент України.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко заявляв, що Росія втратила понад 150 млрд доларів та 10% свого внутрішнього валового продукту через санкції, запроваджені за окупацію українського Криму.

Читайте більше новин на тему: окупований Крим

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 11:09 :59