Новини » Політика

Генерал США заявив про можливу блокаду Одеси Росією

Бен Ходжес

Колишній командувач сухопутними військами США в Європі, генерал-лейтенант Бен Ходжес заявив, що Військово-морський флот Російської Федерації може заблокувати українське місто Одесу.

Про це Ходжес розповів в інтерв’ю латвійському Інтернет-виданню Delfi.

Говорячи про протистояння діям Росії, колишній командувач зазначив, що США, Великобританія, Німеччина, Італія, Франція обмежені в праві проводити військові кораблі в будь-який час в Азовському і Чорному морях. Тому для НАТО і країн-партнерів, таких як Грузія і Україна, необхідно створити власний A2 / AD (Anti Access / Area Denial) – «захисну сферу» з використанням морських і наземних систем.

«(Ці системи, – ред.) допоможуть захистити в першу чергу Румунію, а також не дадуть ВМФ Росії заблокувати, наприклад, Одесу. А це, на мій погляд, може статися», заявив Бен Ходжес.

Крім того, за його словами, слід посилити економічний тиск на Росію.

«Тепер ми повинні використовувати всю нашу міць, міць Альянсу, щоб цей тиск було дійсно відчутним. Навіть в Україні, в Одесі, дві третини транспортних компаній, керуючих портом, – російські! В Одесі! Я не розумію, як Україна може вести бізнес з Росією, якщо та захопила її моряків», – сказав генерал-лейтенант.

Він також додав, що зрозуміло, в українському керівництві є дуже розумні, професійні люди, які намагаються «зробити військовий бюджет максимально прозорим», однак Захід стурбований корупцією.

«Якщо взяти історію, що спливла кілька тижнів тому, про сина першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони (Олега Гладковського – Ігора, – ред.), який ввозив в Україну запчастини з Росії і продавав їх армії втридорога. Це неймовірно! Поки подібне відбувається в Україні, у Заходу зростає занепокоєння, та й російське керівництво бачачи, як люди в Україні втрачають довіру до влади, продовжить тиснути на ці слабкі місця. А при цьому вже вбиті тисячі військових! Українські військові сидять в окопах, наче надворі 1915 й рік. А кінця не видно! Вони гідні кращого!», сказав Ходжес.Loading...