Новини » Львів

Директору музею зі Стрийщини присвоїли звання «Заслужений працівник культури»

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка вручив почесну державну відзнаку Зеновію Кочмарському, директору Народного музею національно-визвольної боротьби ОУН-УПА с.Кавсько Стрийського району.

Указом Президента України №14/2019 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України» Зеновію Кочмарському присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України».

Про це повідомили у Стрийській райдержадміністрації.

Ця державна нагорода є подякою Зеновію Кочмарському за багаторічну сумлінну просвітницьку працю на ниві розвитку української національної ідеї та музейної справи на Стрийщині.

Він працює на посаді директора Народного музею національно-визвольної боротьби ОУН-УПА с.Кавсько з 2000 року, з часу створення музею (1993 року) працював на громадських засадах.

Зеновій Качмарський, будучи сином воїна УПА, багатолітнього в’язня сталінських таборів, взяв на себе зобов’язання зберегти пам’ять про героїчні події боротьби ОУН-УПА. Його сумлінна пошукова, історико-краєзнавча робота перетворила музей на справжній осередок національно-патріотичного гарту, науково-методичну базу. Зібрані матеріали дозволили розширити теренові дослідження повстанського руху на Західній Україні, поповнити матеріали про Першу Українську дивізію «Галичина», історію батальйону «Нахтіфгаль». В експозиціях представлена амуніція та зброя, фотосвітлини синів та дочок України, які знайшли свій спочинок на полях Слави, розповіли у райдержадміністрації.

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка подякував Зеновію Кочмарському за його велику роботу, спрямовану на відродження історичної пам’яті національно-визвольної боротьби українського народу, національно-патріотичне виховання підростаючого покоління. Loading...