Новини » Політика 27 березня, 2019, 12:08
Чийгоз: ФСБ в Криму залякує кримських татар
ZIK
ZIK

Сьогодні зранку ФСБ Росії вирішило провести не обшуки, як вони анонсували, а залякування мирного населення. Адже активісти та кримські татари дуже дратують російську владу. І саме методами залякування вони зараз намагаються стимулювати виїзд неугодного населення з Криму.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

«Спецоперації, які проводить ФСБ в Криму, важко назвати обшуками. Адже головною метою насправді є залякування і змушування населення закривати рот. Тобто жити, як бидло-населення, якого є наразі більше на території Росії», – сказав Чийгоз.

Він розповів, що активність саме кримських татар та їхня участь у всіх судах в Росії дуже дратує російське суспільство, особливо ватників і спецслужби. Адже кримчани підтримують також зв'язок із Україною.

«Ті, хто піддаються утискам, часто приїжджають до нас на материк і тим самим підтверджують зв'язок з Україною. Також вони виїжджають на міжнародні майданчики і є достатньо публічними всередині Криму. Тому, звичайно, сьогодні знову відбувається спецоперація по залякуванню, бо це немає нічого спільного із обшуками, а лише порушуються права людей наших співвітчизників у Криму», – зазначив він.

Що ж до можливих затримань, він наголосив, що про них стане відомо вже до кінця дня.

«Увечері ми будемо знати, наскільки далі підуть терористи у своїх діях. Якщо нам таки вдасться протягом дня надати розголосу цій ситуації і отримати реакцію міжнародних інституцій, то, можливо, ми їх змусимо обмежитися тимчасовими заходами залякування. Якщо ні, то як наслідок будуть відкриті кримінальні справи, арешти і далі назад вже ходу не буде», – вважає Чийгоз.

Звичайно, на його думку, декілька сотень тисяч осіб не зможуть посадити у в’язниці. Тому методами залякування намагаються стимулювати виїзд населення з Криму.

«Поки Росії не вдається виселити населення з Криму, тому що Україна і наші міжнародні партнери стали жорсткіше тиснути на РФ і вона все більше обмежується у своїх діях. І тому, як помсту, там використовують спецоперації, які проводили і будуть проводити поки, на їх думку, тиск не буде достатнім», – сказав він. 

Також не варто забувати і про вибори в Україні, адже це є ще одним фактором, який дуже дратує російську владу.

«Напередодні виборів істерика в РФ буде ще більшою. Адже ми навіть вже давали інформацію, що близько тисячі осіб зареєструвалися в Херсонській області для участі у виборах, і зрозуміло, що будь-який такий зв'язок з материком та рідною країною Росія каратиме. Адже ті люди, до яких сьогодні прийшли начебто з обшуками, ніколи не порушували закони. Тому можна з впевненістю говорити, що відбувається спецоперація, від якої страждають також і діти», – додав Чийгоз.

Нагадаємо, в анексованому Криму ФСБ РФ проводить щонайменше 22 обшуки у будинках кримськотатарських активістів. Журналіст Антон Наумлюк також повідомив, що співробітники Федеральної служби безпеки Російської Федерації у взаємодії з підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Федеральної служби військ національної гвардії Російської Федерації 27 березня в рамках порушених кримінальних справ проводять обшуки за місцями проживання прихильників забороненої в Росії міжнародної терористичної організації «Хізб ут-Тахрір аль- Ісламі».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 05:55 :07