live

Частка зарплати у вартості продукції – Каплін розповів, як вона відрізняється в Україні й за кордоном

ZIK

У собівартості послуг і продукції, яка виробляється в Україні, заробітна плата складає приблизно 7%, а в благополучних країнах її частка не нижча 20%. Тому є ресурс щонайменше вдвічі збільшити зарплату.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат Сергій Каплін.

Пан Каплін вважає, що підхід до теми оплати за комунальні послуги абсолютно неправильний і антисоціальний. На його думку, він не для простих людей, а для МВФ і олігархії.

«Треба йти шляхом збільшення доходів громадян і зменшення кількості субсидіантів. 75% людей у Сумській і Запорізькій областях отримують субсидію  це вирок такому підходу і системі», – зазначив політик.

За його словами, для збільшення зарплат є ресурс. На його думку, для цього треба потрясти підприємства Ахметова й Коломойського, а в харчовій галузі навіть підприємства Президента.

«Щодо пенсій, то уряд нічого не робить для детінізації, припинення виплат зарплат у конвертах, а відтак нема наповнення Пенсійного фонду. Ми рік говоримо про регресивну шкалу стягнення ЄСВ. Коболєв платить у Пенсійний фонд тільки з 55 тисяч гривень його зарплати, а з іншої суми жодної копійки в Пенсійний фонд не потрапляє», – пояснив Каплін.

Також пан Капілн вважає, що собівартість видобутку українського газу складає 2,20-3 гривні за 1 кубометр залежно від складності буріння. Водночас пан Коболєв розказує про захмарну собівартість газу, яку ніяк неможливо знизити.

«Коболєв розповідає казки, включаючи Мерседеси, шкарпетки і свої труси в собівартість газу. Ми треті у світі за розвідкою газу після Норвегії і Великої Британії, тобто в нас потужні запаси. Ми другі в Європі за видобутком газу, в нас є профіцит. Але політика МВФ така, щоб через платіжки витягти останнє з кишені простих українців», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, що середній розмір пенсії станом на 1 березня збільшився на 19,3% – до 3033 гривень з 2542 гривень  станом на 1 січня цього року.Loading...
Loading...
Loading...