Новини » Київ 26 березня, 2019, 23:02
ЮНЕСКО проти будівництва мосту в центрі Києва, а в КМДА своя правда
ZIK
ZIK

У ЮНЕСКО рекомендують не будувати міст у центрі Києва без узгодження з ними. Адже частина землі перебуває під охороною всесвітньої організації, і поки немає їхніх висновків, зведення вважатиметься незаконним. Натомість посадовці стверджують, що мають всі документи, і закон на їхньому боці. Вже витратили 160 мільйонів гривень із міського бюджету, а сам об’єкт готовий більше, ніж наполовину.

Про це йшлося в ефірі програми новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Тимчасові каркаси, опори, купа робітників і техніки. Саме так зводять пішохідний міст, який з’єднає Арку дружби народів і Володимирську гірку в Києві. Але у цього будівництва є але. У ЮНЕСКО рекомендують припинити зведення мосту, бо воно може нашкодити цінним пам’яткам.

Член головної Ради українського товариства охорони пам’яток Віталій Білецький уже не один рік охороняє столичні пам’ятки. Нині застерігає, що новий об’єкт є бомбою сповільненої дії для архітектурної спадщини середмістя. Бо ж, переконує чоловік, у планах звести тут не лише міст.

«Намагаються збудувати багатофункційні комплекси  один під аркою і не лише. Кажуть, що це буде станція нижньої канатної дороги, але 6 поверхів торговельного центру біля річкового вокзалу, знов Поштова?» – каже Віталій Білецький.

Візуалізація, про яку каже Віталій, це графічний план конструкції. А за ним, стверджують уже посадовці, немає жодних торговельних центрів ні під мостом, ні біля нього. Хоча, що за приміщення на малюнку, відповісти не можуть.

«Що це під мостом, що це за будівлі – це якісь проектні рішення. Це гарне питання. Зараз я вам поясню, дивіться, об’єкт який ми будуємо, не передбачає жодних комерційних об’єктів. Він включає в себе велосипедно-пішохідний перехід і фонтан. Ніяких комерційних, ніяких ресторанів, барів та інших об’єктів цей об’єкт не передбачає», – зазначив заступник Київського міського голови Олександр Спасибко.

Зведення коштуватиме місту 260 мільйонів гривень. Ще 100 мільйонів мають витратити на укріплення схилів. За планами, горішня пішохідна доріжка завдовжки сягатиме двохсот десяти метрів і від шести до чотирнадцяти завширшки. До неба ж сягне на 32 метри в найвищому місці. Такий гігант, переконані в Національній спілці архітекторів, закриє історичний краєвид Подолу.

«Це активне вторгнення в заповідну зону правобережних схилів Дніпра, які знаходяться під охороною. Нахабно все це поставлено, як слон в посудній лавці, вперся в парково-заповідну зону. Ви ж бачили, якого розміру там опори», – наголосив віце-президент Національної спілки архітекторів Георгій Духовничий.

Це будівництво погоджували в Міністерстві культури, але вже нині переконують – зводити міст поки не можна. Пояснюють: коли проект дозволяли, то територія будівництва ще не була у буферній зоні пам’ятки світового значення Софії Київської. Але невдовзі земля, на якій споруджують міст, отримала відповідний статус. Відтак вести роботи можна лише з дозволу ЮНЕСКО, а там рекомендують від конструкції відмовитися.

«Рекомендація Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, яка є обов’язковою згідно із законодавством, станом на сьогодні говорить про те, що роботи не можуть бути проведені до проведення цих консультацій і мінімізації можливого впливу. Відповідно, зараз роботи мали би бути призупинені, і тільки після завершення консультацій, можливо, мав би бути скоригований проект, або експерти б змінили свою думку», – сказала заступниця міністра культури Тамара Мазур.

Утім дослухатися обов’язкових рекомендацій у КМДА не поспішають. Переконують, що на зведення всі дозволи мають, та й міст таки за буферною зоною.

Поки урядники з’ясовують – будівельники працюють. На роботи вже витратили 160 мільйонів гривень і обіцяють закінчити їх до Дня Києва. Зараз конструкція вже готова на 60%.

Нагадаємо, народні депутати підтримали постанову про збереження історико-культурної спадщини на Поштовій площі у м. Києві. За проект постанови № 8541 під час сесійного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, проголосували 294 обранці. Таким чином заборонили будівництво торговельно-розважального центру на місці знахідок.

Вікторія Ковцун, Максим Шаргородський, Володимир Карпенко, Дмитро Бойчак, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 23:10 :16