Новини » Суспільство 26 березня, 2019, 15:26
Якою буде індексація пенсій: міністр Рева навів приклади
ZIK
ZIK

Часто українці плутають пенсійну виплату і пенсію. Кошти, які отримує пенсіонер щомісяця, складаються із кількох частин: основної пенсії та додаткових коштів, наприклад, за особливі заслуги чи понаднормовий стаж.

Про це під час брифінгу Міністерства соціальної політики щодо індексації пенсій, яку транслював телеканал ZIK, заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

«Виплата військовим пенсіонерам, станом на перше березня, складає 3 033 гривень. Першого січня середня пенсія в Україні була 2 542 грн. Середній розмір виплат з 1 березня 2019 року, за видами пенсій, за віком дорівнював 3 102 грн. До слова, такою була 8,6 мільйонів українців», – говорить Андрій Рева.

Понад мільйон триста пенсіонерів із інвалідністю в середньому отримували 2 679 грн. щомісяця, розповідає міністр соціальної політики.

«У разі втрати годувальника, а таких пенсіонерів з інвалідністю більше, як 535 тисяч, люди отримували 2 772 грн. За вислугою років, пенсіонери в середньому отримали 3 097 грн – таких понад 227 тисяч осіб», – каже Андрій Рева.

Міністр соціальної політики звертає увагу на те, що дуже багато запитань виникає щодо перерахунку пенсій.

«Часто люди плутають пенсійну виплату і пенсію. Коли ми говоримо про збільшення загальної пенсії і підпенсії на 17 відсотків, то це не означає, що пенсійна виплата збільшилася на таку ж суму», – зазначає Андрій Рева.

Кожна пенсійна виплата, яку людина отримує на руки, складається із пенсії та ряду доплат, каже міністр соціальної політики.

«Є громадянин, який має 67 років страхового стажу. Він має свій коефіцієнт заробітку – 1,66712.  Має підвищення, доплати за понаднормовий стаж. Вона має вигляд пенсії за особливі заслуги перед Україною. Також цей пенсіонер отримує доплату, як дитина війни. Основний розмір пенсії у нього був 4 204 грн. Ця цифра і множиться на коефіцієнт сімнадцять. Так, розмір його пенсії зріс до 4 919 грн. Але разом з іншими доплатами, у нього пенсійна виплата – 5 988 грн. Тобто пенсійна виплата зросла на 13, 6 відсотки. Що відбувається далі? З першого липня йому перерахують ті доплати, які у нього є. Сам основний розмір пенсії не зміниться. Втім, через збільшення прожиткового мінімуму, в нього зросте додаткова виплата за понаднормовий стаж і за заслуги перед Україною. Додатковий статус за дитину війни залишається незмінним, бо він змінюється тільки рішенням Кабміну. В результаті, його виплата зросте до 6 083 грн. Протягом року його місячні кошти виростуть на 15 відсотків», – підкреслює Андрій Рева.

Читайте також: Індексація пенсій: міністр Рева пояснив, кому з пенсіонерів не чекати надбавки

Також міністр соціальної політики наводить іще один приклад індексації пенсії.

«Жінка має 43 роки, чотири місяці страхового стажу. В неї є індивідуальний коефіцієнт зарплати, але на відміну від попереднього пенсіонера, вона працює. До перерахунку жінка отримувала 2 062 грн. З них 1 776 грн – основний розмір пенсії. Він підлягає індексації на коефіцієнт 1,17. Тому основний розмір пенсії складе 2 078 грн. Пенсійна виплата буде – 2 364 грн. Її надбавка за понаднормовий стаж не зміниться. Чому? По закону, якщо вона продовжує працювати, то надбавка не переглядається. Зате кожних два роки, коли пенсіонер працює, йде перерахунок пенсій, з врахуванням додаткового стажу», – пояснює Андрій Рева.

Аби не заплутатися у системі індексації пенсій, міністр соціальної політики рекомендує звертатися до органів Пенсійного фонду.

Нагадаємо, політик Олег Ярошевич заявив, що понад 90 відсотків українців за межею бідності.

Читайте також: Пенсійний фонд оприлюднив, кому і на скільки збільшили пенсії з березня

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 10:15 :15