Новини » Політика 26 березня, 2019, 14:37
Винен СРСР: політолог розповів, що гальмує реформи в Україні
ZIK
ZIK

Реформи, спрямовані на спрощення економічної структури, не будуть короткочасними. До того ж спротив їм можуть чинити індустріальні еліти та політична система. Адже не зважаючи на те, що політики належать до різних таборів, їх пов’язує, наприклад, спільний бізнес.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK висловив політолог Вадим Карасьов.

Він переконаний: реформи в Україні гальмує «глибина залишкового радянського укладу життя».

«Наприклад, у балтійських центральноєвропейських державах глибина радянскості та соціалістичності була значно меншою. До того ж вони не були великими індустріальними країнами, на відміну від нашої країни», – зауважив політолог.

Адже, на його думку, якщо взяти до уваги економічну складову, реформи йдуть в напрямку аграризації та деіндустріалізації держави. 

«Реформи, спрямовані на спрощення економічної структури України та спрощене місце в європейському розподілі праці, не можуть бути достатньо ефектними та короткочасними», – вважає політолог.

До того ж спротив цьому можуть чинити індустріальні еліти – олігархи. Саме вони здатні бути перешкодою швидкого приєднання України до економічної системи ЄС та європейського ринку.

«Може гальмувати і політична система. От, наприклад, чому антикорупційні реформи не відбулись по-справжньому? Тому що правлячий клас робив все, щоб їх стримувати», – зазначив Карасьов.

Адже, на його думку, на корупційних практиках збагачення, «як в економіці, так і в політиці», тримається правлячий клас і «його внутрішня солідарність».

«Не зважаючи на те, що вони можуть бути «правими», «лівими», націоналістами чи промосковськими, але вони пов’язані, наприклад, бізнесом. Не дивина, що певні кола із різних таборів мають спільний бізнес. Зрозуміло, що це буде стримувати», – заявив експерт.

Натомість, на його думку, наші західні партнери вважають, що Україна – податлива для реформ держава. Мовляв, прийде прозахідний політик-реформатор, який зможе все змінити.

Як повідомлялось раніше, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко зазначав: через відсутність реформ Україна втрачає по 250 мільярдів доларів на рік.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 20:59 :13