Викопне паливо у США дорожче за сонячну або вітрову електроенергію, – дослідження

Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

За новим дослідженням, близько три чверті американського видобутку вугілля тепер коштує дорожче за сонячну та вітрову електроенергію.

Автори дослідження використали публічні фінансові дані та дані Energy Information Administration для визначення вартості енергії, створеної вугільними заводами, та вітровими й сонячними електростанціями. Вони виявили, що електроенергія, вироблена за допомогою вугілля, дорожча за вітрову або сонячну, – інформує видання Guardian.

Загалом, до 2025 року уся вугільна система США стане неконкурентоспроможною у порівнянні з ціною вітрової та сонячної електроенергії, навіть, враховуючи створення нових вітрових турбін та сонячних батарей.

Вугільні підприємства значно постраждали через зростання витрат на технічне обслуговування, включаючи вимоги щодо контролю забруднення. Водночас, вартість сонячної та вітрової енергії знизилася через удосконалення технологій. Дешевий природний газ, а також зростання популярності відновлюваних джерел енергії, негативно вплинули на попит на вугілля, а січневий звіт показав, що половина всіх американських вугільних шахт було закрито протягом останнього десятиліття.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських правLoading...