Новини » Політика 26 березня, 2019, 12:29
Віталій Шабунін розповів, як легко можна очистити та перезапустити судову систему
ZIK
ZIK

Для якісної зміни судової системи України не потрібно змінювати 5 тисяч суддів, достатньо лише змінити 19 членів Вищої кваліфікаційної комісії. Крім того, до відбору суддів можна залучити громадську раду міжнародних експертів, які відсіюватимуть недоброчесних суддів.

Таку думку в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK висловив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Він висловив переконання, що для вдалого реформування української судової системи передовсім не вистачає політичної волі.

«Нам не потрібно набирати 5 тисяч нових суддів, як часто маніпулюють. Необхідно лише замінити 19 членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Саме 19 людей, а не 5 тисяч. Тоді ці 19 очистять усі 5 тисяч», – переконаний громадський діяч.

З його слів, знайти сьогодні в Україні лише 19 «притомних людей» – зовсім не проблема.

«Питання в тому, що Козьяков і компанія (Сергій Козьяков, голова ВККС – ZIK) спеціально легалізували старих суддів і перезапустила Верховний суд таким чином, що чверть суддів є недоброчесними. Це конкретна дія 19 людей», – наголосив Віталій Шабунін.

Він переконаний, що було цілком очевидно до чого все йде, вже коли ВККС обрала першу частину суддів Верховного суду. Відтак, запевняє: проблеми з Кваліфікаційною комісією можна вирішити зміною законодавства.

«У нас є два досвіди: обрання Верховного суду Кваліфікаційною комісією і обрання Антикорупційного суду тою ж комісією, але з фільтром міжнародників, які відсіюють негативних. Просто поставили фільтр і ВККС вже просто не могла протягувати недоброчесних суддів, бо їх повідкидали міжнародники», – розповідає голова ЦПК.

Відтак, переконаний він, поставивши такий же фільтр перед відбором суддів до Верховного суду, ми отримаємо зовсім інший суд із суддями зовсім іншої якості.

«Тут не треба багато розуму, достатньо одного голосування в парламенті. Я не вірю, що у нас немає цих 19 людей. Робимо просто фільтр громадської ради міжнародних експертів. Та сама країна, та сама Кваліфікаційна комісія, один фільтр, але зовсім інший результат», – зазначив антикорупціонер.

Нагадаємо, Громадська рада доброчесності заявила, що у конкурсі до Верховного суду ВККС призначила 16 недоброчесних суддів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 12:59 :27