live

Вінник: Людина, яка має український паспорт, повинна володіти українською мовою

ZIK

Людина, яка проживає в Україні і має український паспорт, має володіти українською мовою.

Про це в ефірі програми «Vox populi» (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат України Іван Вінник.

На запитання глядача про те, чи встигне Верховна Рада ухвалити закон про мову до другого туру президентських виборів, пан Вінник сказав, що депутати спробують його лише розглянути.

«До закону подано 2079 правок, з яких 710 – прокремлівською фракцією «Опозиційний платформа – За життя». Така кількість правок подана з єдиною метою – затягнути розгляд законопроекту, який би захистив українську мову як головний елемент української культури і міжнаціонального порозуміння в Україні», – зазначив політик.

За його словами, в такій багатонаціональній країні, як Україна, мова мусить стати спільним знаменником, яким зможуть володіти і за допомогою якого розуміти будь-які етнічні групи і національності, які живуть в нашій державі. На його думку, цей знаменник просто пояснити, тому що Конституція України визначає українську мову державною.

«Тобто незалежно від того, якою мовою люди спілкуються в побуті, в своєму культурному середовищі, вони мають володіти державною мовою, тому що це має цікавити їх, насамперед. І це є в їх інтересах. Коли ми поставимо крапку в цьому питанні і захистимо українську державну мову, нас більше не будуть розділяти за мовним принципом», – вважає Вінник.

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року народні депутати України прийняли за основу проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д.

28 лютого 2019 року Верховна Рада почала розглядати у другому читанні законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної». До проекту закону надійшло понад 2 тисячі поправок.

Спікер неодноразово заявляв про спроби зірвати розгляд «мовного» закону та закликав не зловживати правом й обмежити кількість ініціатив оголошення реальних перерв у роботі Верховної Ради.Loading...
Loading...
Loading...