Новини » Політика 26 березня, 2019, 13:01
Відсутність реформ «з’їдає» в України по 250 млрд доларів щороку, – Устенко
ZIK
ZIK

Якби в Україні стара система справді змінювалась за паритетом купівельної можливості, ми були б уже на рівні держав «старої Європи». Натомість через відсутність реформ втрачаємо по 250 мільярдів доларів на рік.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK висловив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Він наголосив: темпи зростання недемократичних, тоталітарних держав можуть бути високими, однак протягом дуже обмеженого періоду. Потім у них починається спад економічної активності.

«Враховуючи ситуацію, у якій опинилась Україна, вона потребує серйозних темпів економічного росту. Однак він сам по собі мало що означає, важлива й так звана інклюзивність зростання. Коли в такій державі, як Україна, більша частина економічного приросту розподіляється між 10-20 найбагатшими сім’ями, а всі інші отримують незначну частину від загального пирога, це ненормально», – переконаний Устенко.

Окрім того, він зазначив: українські громадяни втрачають дуже багато через відсутність реформ.

«У річному еквіваленті, втрата від того, що не проходять реформи, становить близько 250 мільярдів доларів. Окрім того і через те, що в державі консервується стара олігархічна система, яка була побудована всередині 90-х – на початку 2000-х», – вважає Устенко.

На його думку, якби система справді змінювалась за паритетом купівельної можливості, Україна була б уже на рівні держав «старої Європи».

Та водночас він зазначив: сумнівно, що в Україні може розвинутись сценарій приходу лідера-диктатора, який зміг би підвищити зарплати.

«Все ж таки, на вулиці ХХІ століття, ми перебуваємо в Європі. Я не уявляю, хто погодиться на утиск своїх демократичних свобод на догоду кількамісячного процвітання, а потім – різкого загасання. За таких розкладів від держави відвернуться усі», – наголосив Устенко.

Тож він переконаний: така диктатура не лише б позбавила Україну інвестицій, а й ізолювала б її від усього світу, зробивши із неї «європейського ізгоя».

«Тому я не думаю, що це варіант. Тому, наскільки я розумію, більше половини основних топових кандидатів на пост президента цього навіть не обговорює», – підкреслив Олег Устенко.

Як повідомлялось раніше, експерти зазначали, що збільшення пенсій, зарплат та монетизація субсидій спричинили зростання долара.

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 08:01 :39