Новини » Світ 26 березня, 2019, 14:25
В Інгушетії знову спалахнули масові протести через кордон з Чечнею
Учасники протесту через кордон з Чечнею у столиці Інгушетії Магасі. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Учасники протесту через кордон з Чечнею у столиці Інгушетії Магасі. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У столиці Інгушетії Магасі, де раніше сталися масові протести, знову відбувається великий мітинг.

Про це повідомляє російське видання Росбалт.

Як повідомив голова відділення партії «Яблуко» Руслан Муцольгов, до 20 тис. осіб зібралися на площі біля будівлі телерадіокомпанії «Інгушетія».

«Організатори заявили вимоги: скасування угод від 26 вересня, відставка Юнус-Бека Євкурова і виконання закону про реабілітацію репресованих народів в повному обсязі. На початку мітингу було озвучене питання про довіру голові республіки, і люди одностайно проголосували за недовіру. Зараз додалися ще вимоги: повернення прямих виборів голови республіки і введення змішаної системи виборів Народного зібрання і муніципальних представницьких органів», – розповів Руслан Муцольгов.

За словами політика, мітингувальники мають намір продовжувати акцію до перемоги.

«Люди налаштовані рішуче. Якщо вимоги мітингу будуть виконані, то як виконають, так і підемо з площі. А взагалі люди мають намір стояти до кінця, до повного виконання вимог населення», – заявив Руслан Муцольгов.

Нагадаємо, на початку жовтня дві республіки вирішили переділити кордон, обмінявшись територіями, і закріпити їх юридично. Однак жителі Інгушетії відреагували на це більш ніж болісно – голова переданого Чечні Сунженського району Іса Хашагульгов подав у відставку, а в Магасі почалися демонстрації. 30 жовтняКонституційний суд Інгушетії визнав незаконним рішення парламенту передати Чечні деякі території республіки. У зв’язку з цим на наступний день Всесвітній конгрес інгушського народу видав постанову припинити вуличні демонстрації проти переділу кордону Інгушетії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 21:56 :36