Новини » Суспільство 26 березня, 2019, 13:07
У США представили безпечні протизаплідні таблетки для чоловіків
Завод із виробництва презервативів. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Завод із виробництва презервативів. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

З 23 по 26 березня в Новому Орлеані (США) проходить щорічна медична конференція. Вчені з Вашингтонського університету виступили з доповіддю і повідомили про успішні клінічні випробування протизаплідного препарату для чоловіків.

Про це повідомляє видання The Guardian, пише naked-science.

Останні роки вчені шукають альтернативу вазектомії і презервативів як засобів контрацепції для чоловіків. Пропонувалися різні гелі, ін’єкції і таблетки, але вони залишалися неефективними. Біологи з Вашингтонського університету і Біомедичного науково-дослідного інституту Лос-Анджелеса розробили новий засіб, яке на вибірці з 40 чоловіків довів свою ефективність.

Робоча назва препарату – 11-beta-MNTDC, що розшифровується як 11-бета-метил-19-нортестостерон-17-бета-додецілкарбонат. Під час клінічних випробувань його отримувало 30 осіб, 10 чоловікам давали плацебо. Випробування тривали 28 днів. Добровольці приймали по одній капсулі 11-beta-MNTDC один раз в день разом з їжею. Доза варіювалася від 200 до 400 міліграмів.

Препарат містить форму прогестерону – стероїдного гормону, який блокує вироблення гормонів лютеїнізуючого (LH) і фолікулостимулюючого (FSH) – обидва необхідні для вироблення сперми. Щоб нівелювати зниження чоловічих гормонів, засіб також містить андрогени (стероїдні чоловічі статеві гормони). За словами професора Стефані Пейдж (Stephanie Page), яка брала участь в розробці, андрогени підтримують «мужність» в організмі, тобто зберігають волосяний покрив, низький голос, лібідо і м’язову масу.

У тих, хто приймав 11-beta-MNTDC, значно знизився рівень LH і FSH в порівнянні з контрольною групою, тобто відбулася зупинка у виробництві сперми. Однак автори говорять, що не в цьому полягала основна мета дослідження. Вони хотіли перевірити, які побічні ефекти можуть проявитися? П’ять учасників повідомили про зміну лібідо, два – про слабку еректильну дисфункцію, деякі скаржилися на втому і головний біль.

Дослідники говорять, що це лише початок випробувань. Надалі вони планують безпосередньо виміряти падіння у виробленні сперми. Попереду чекають більш масштабні випробування, які, в залежності від їх результатів, можуть розтягнутися на 10 років, перш ніж препарат з’явиться у продажу.

Читайте також: Вчені назвали смертельне поєднання напоїв

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 21:47 :50