Новини » Політика 26 березня, 2019, 19:20
Ставнійчук вимагає дебатів ще у першому турі президентських виборів
ZIK
ZIK

Український закон про вибори президента є дуже застарілим. Людям замість дебатів у першому турі пропонують недоброякісну інформацію.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявила колишній член Венеціанської комісії від України (2009-2013 рр.) Марина Ставнійчук.

Пані Ставнійчук вважає, що перед виборами в ЗМІ занадто багато уваги приділяється обговоренню рейтингів кандидатів у президенти. На її думку, такі розмови довкола соціології формують настрої виборців.

«За парламентським виборчим законодавством соціологія заборонена за два тижні до дня голосування і це дуже правильно. Я давно говорила про те, що закон про вибори президента є застарілим у багатьох моментах. Люди замість того, щоб почитати програму, подивитися виступ, вимагати дебатів, пережовують недоброякісну інформацію», – зазначила правник.

За її словами, замість того, щоб виборцю дати якомога більше корисної інформації для зваженого й усвідомленого вибору, суспільству нав’язується дуже примітивний рівень дискусії. Вона припускає, що це частина гібридної війни, яка сьогодні є в країні.

«Я ще з початку 2000-х років послідовно вимагаю, щоб у виборчому законодавстві була прописана процедура дебатів вже в першому турі виборів. Зараз така вимога є, але дебати є обов’язковими тільки перед другим туром», – зауважила Ставнійчук.

У таких умовах пані Ставнійчук закликала виборців менше звертати уваги на соціологію, замовник якої невідомий, а дивитися на те, що зможуть запропонувати кандидати для того, щоб країна жила в інших умовах.

«Мене у цій ситуації турбує те, що буде після виборів. Я б хотіла ставити на тих політиків, які пропонують шляхи виходу із глибокої кризи», – прокоментувала гостя програми.

Нагадаємо, як свідчать результати спільного опитування КМІС, Центру Разумкова та Соціологічної групи Рейтинг, проведеного 5-14 березня 2019 року, 84% українців братимуть участь у виборах Президента України 31 березня.

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 02:04 :41