Новини » Суспільство 26 березня, 2019, 12:37
Шабунін: Якби Йованович «намутила» з грошима американських платників податків, її б посадили
ZIK
ZIK

Використання закордонних грошей є дуже відповідальною справою. Адже організація або людина, яка їх отримує, звітує за кожен цент. Тому не варто звинувачувати посла України Марі Йованович чи будь-якого американського посадовця у нецільовому використанні грошей, бо це може мати дуже негативні наслідки. У тому числі і для організацій, які фінансуються американським урядом в Україні.

Про це в ефірі програми «Гра у класику» на телеканалі ZIK розповів голова громадської організації Центр протидії корупції Віталій Шабунін.

«Генеральна прокуратура свого часу мала отримати від США чотири мільйони доларів, але відмовилась від цього. Натомість, річний бюджет Центру протидії корупції становить трохи більше 400 тисяч гривень і точно можна говорити про те, що ми ніколи, навіть теоретично, не брали участі в жодних конкурсах на отримання фінансування реформи Генпрокуратури», – сказав Шабунін.

Він наголосив, що ще у 2014 році було зрозуміло, що Генеральну прокуратуру неможливо реформувати. Тому не варто було говорити про якесь фінансування.

«Генпрокуратуру треба було знищити і збудувати з нуля. Навіть дві постреволюційні реформи довели, що ми мали рацію. Бо в Генпрокуратурі нічого не змінилося, а переобрання керівних кадрів закінчилося тим, що 96 відсотків керівників місцевих прокуратур, тобто керівники і їхні заступники, це старі керівники. Тому відбулася легалізація старих прокурорських кланів, хоча ми про це говорили ще у 2014 році. Але точно можу сказати, що ми ніколи не брали грошей на реформу», – зазначив він.

Він також пригадав, що ще колишній генпрокурор Шокін відкрив кримінальне провадження щодо можливого фінансування. Але з приходом Луценка все змінилось,

«Луценко, коли прийшов на посаду Генпрокурора, сказав: «Це дибільна справа, яка позорить честь Генпрокуратури». Тому невдовзі її закрив. Щоправда, не притягнув до відповідальності прокурорів, які фальсифікували. Ба більше! Варченко, яка, фактично, «рулить» ДБР, відповідала за слідство», – розповів Шабунін.

За його словами, аналізуючи ситуацію, що склалася, варто сказати, що співпраця з американським урядом – це дуже відповідальна справа. Тому не варто безпідставно у чомусь когось звинувачувати.

«Якщо б пані Йованович або будь-який інший американський посадовець спробував «намутити» щось з грошима американських платників податків, він би точно сівдо в’язниці. Адже використання закордонних грошей – це дуже відповідальна справа і ти звітуєшся за кожен цент. Тебе перевіряє не українська контролююча система, а американська. Якщо хтось думає, що дуже просто виграти на конкурсі, конкуруючи з глобальними організаціями, а потім використати якось ці гроші не так, як прописано в договорі, то це просто неможливо. Адже це контракт із урядом США. Тому подібні розмови, це чистої води брехня», – додав він.

Нагадаємо, Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив в інтерв’ю американському телеканалу Hill.TV , що посол США в Україні Марі Йованович вручила йому список тих, кого не можна притягати до відповідальності (do not prosecute list).

Натомість, у посольстві США прокоментували скандальну заяву Луценка і наголосили, що заява Генерального прокурора України Юрія Луценка про те, що чинний посол Сполучених Штатів Америки Марі Йованович передала йому перелік «недоторканних» для правосуддя осіб не відповідає дійсності.

Читайте більше новини на тему: список Йованович

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 14:10 :07