Новини » Політика 26 березня, 2019, 13:34
Шабунін: Холодницький банально знищує і «продає» справи
ZIK
ZIK

Як би ефективно не працював детектив у Національному антикорупційному бюро України, він не може без санкцій прокурора і суду зробити обшук, виїмку або провести слідчі дії. Саме тому зараз найбільшою проблемою є Назараз Холодницький та Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Про це в ефірі програми «Гра у класику» на телеканалі ZIK розповів голова громадської організації Центр протидії корупції Віталій Шабунін.

«Лише за останні півроку впав рівень довіри до Артема Ситника і НАБУ через те, що люди чекають посадок, що є цілком нормальним. Але саме наша організація вже давно пояснює, що саджає у в’язницю суд, а не Ситник чи НАБУ, адже ця структура навіть не є стороною процесу в суді», – сказав Шабунін.

За його словами, до суду вже передано більше 300 справ, які наразі просто не розглядаються.

«Коли хтось говорить про те, що справи в суді розвалюються, прошу назвати хоч одну, де є виправдальний вирок. Такої немає, бо справи просто не розглядаються. Також проблема у тому, що частина справ навіть не буде доходити до суду, наприклад, щодо сина Авакова, яка була «вбита» Холодницьким, як і багато інших справ. Ми навіть створили окремий реєстр злитих САП справ і розписали детально наші претензії до них», – прокоментував він.

Тому, на його думку, як би ефективно не працював детектив у НАБУ, всі більш-менш вагомі дії він не зможе зробити без санкцій прокурора. Йдеться про обшук, виїмку, слідчі дії.

«Ми зараз бачимо, що ключовою проблемою в ефективності інфраструктури антикорупційних органів є Назар Холодницький, який банально знищує і «продає» справи. Дуже показовою історією є «акваріумні плівки», коли просто в кабінеті Холодницький обговорював, як вивести з-під удару в провадженні Труханова і попереджав про обшуки. Тому ми вважаємо, що ключова проблема в Холодницькому і я це знаю, адже очолював раду громадського контролю», – наголосив Шабунін.

Звісно, прокуратура і НАБУ не можуть грати на боці влади чи опозиції, адже вони повинні бути на боці Кримінально-процесуального кодексу України. Але він наголосив, що є факти, які важко виправдати.

«Коли Холодницький закриває справу по сину Авакова, де матеріали вже відкриті стороні захисту, що є першим етапом передачі справи в суд, то тут йдеться не про КПК і владу, а про продаж справи. Бо коли попереджають когось про обшуки, то це вже зовсім інша історія. Звісно, в НАБУ є помилки, але одне – це «продаж справи», інше – помилки в них» – додав він.

Нагадаємо, у НАБУ зазначили, що заява генерального прокурора Юрія Луценка, який публічно припускає, що Національне антикорупційне бюро могло вплинути на вибори президента США, не відповідає дійсності та є абсурдною спробою дискредитувати незалежну антикорупційну інституцію.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 19:39 :49