Новини » Київ 26 березня, 2019, 10:19 блоги
Не-зрада: позитивний європейський досвід в Києві
Сергій Костеж
мандрівник, історик
Фото автора
Фото автора

Не зрадою єдиною.

В Києві відбувся конкурс на відбір будинків, які пройдуть міську програму з енергоефективності.

Всього відібрали 162 будинки по місту. Вони отримають 70% компенсації вартості повного утеплення зовнішніх стін. Інші 30 процентів мають зібрати самі мешканці. Здебільшого, це панельки постбрежнєвського періоду або будівлі на межі 80х і 90х.

Заходи з цілісного утеплення дозволять знизити енерговитрати в кожній квартирі майже на 40 процентів. Колосальна цифра, чесно кажучи.

Наш будинок, панельний АППС на лівому березі, також потрапив до списку.

Кошторис може бути різним для різних будинків – в нашому випадку – близько 3,7 мільйона гривень, з яких понад два заплатить місто. Та, як виявилося, зібрати навіть «лям» з хвостиком для більш ніж 120 квартир – вельми нелегко.

По-перше, мешканці квартир не бажають активно здавати на те, щоб будинок міг зібрати бодай третину для того, щоб почати роботи. А все тому, що голова кооперативу склав дуже сумнівний кошторис, де площа стін квартир підозріло завищена, як і вартість робіт.

Незважаючи на те, що фінальний кошторис все одно піде через Прозоро, довіри жителів нема.

Більш того, частина мешканців вже обшили свої фасади різнокольоровою штукатуркою для утеплення. Ще раз платити не хочуть, тому – не скидаються.

Як результат, у будинку ростуть шанси пролетіти повз хороший шанс, як у фанери – над Парижем.

І така ситуація – одразу в десятках, як мені стало відомо, будинках.

Нездатність домовлятися одних, бажання заробити на найменшій дрібниці у інших, і – бідність.

Такий будинок – це Україна в мініатюрі. Совок, що вимагає модернізації, яку жителі не здатні провести, і, якщо задуматись, то не дуже-то і треба, бо фактично вона задорога і грає на руку тим, хто вчасно схоплює той чи інший тендер або проект.

Значно простіше кинути напризволяще загальне, і зайнятися особистим – наприклад, утеплити свою квартиру самому, та ще й з якимось страшним кольором штукатурки. Ну, як у нас і в політиці буває, нічого такого, just business.

Врешті-решт, як не дивно, але кілька десятків будинків по такій програмі вже відремонтували минулого року по всій країні. Там, де жителі змогли домовитися.

Тож, якщо ваш будинок ще не взяв в такому конкурсі участь – організовуйтеся, подавайтеся, вигравайте конкурс і робіть! Бо місця, я відчуваю це, буудуть у списку звільнятися…

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 07:14 :28