Новини » Політика 26 березня, 2019, 17:55
Не треба бути «добренькими»: екс-нардеп розкритикував парламентарів через дефіцитний бюджет
ZIK
ZIK

Якщо в Україні 85% платників почнуть реально сплачувати Єдиний соціальний внесок, вийшовши з «тіні», Пенсійний фонд буде збалансований.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат Верховної Ради України VI скликання Юрій Ганущак.

Юрій Ганущак зауважив, що Пенсійний фонд України планово, навіть за нинішньої системи наповнення, є збалансованим.

«Для цього потрібно, щоб 85% людей платили у Пенсійний фонд ЄСВ. Зараз платять 52%. До речі, ще два роки тому платили взагалі 35%, тобто є певна «детінізація». Якщо буде 85%, він збалансується», – зазначив політик.

Юрій Ганущак нагадав, що сума в 167 млрд грн, які передбачили у державному бюджеті на 2019 рік для виплати пенсій, є найбільшою статтею видатків, наступною йде стаття видатків на обслуговування державного боргу.

«І звідки береться МВФ тощо? Не затверджуйте бюджет із дефіцитом – і не буде у вас потреби позичати гроші. Але ж депутати, коли питання доходить до бюджету, беруть 90 млрд нових запозичень, а потім кажуть, що МВФ від нас щось вимагає. Не треба бути «добренькими», бо платити за вашу «доброту» доведеться вашим дітям і внукам», – звернувся Юрій Ганущак до парламентарів.

Він додав, що депутати дуже впливають на формування головного фінансового документа країни. Так, з його слів, між першим і другим читанням до держбюджету додають 20 млрд грн.

«Це «хотєлки», які депутати збирають і збільшують дефіцит бюджету», – зазначив Юрій Ганущак.

Нагадаємо, середній розмір пенсії станом на 1 березня збільшився на 19,3% – до 3033 гривень із 2542 гривень станом на 1 січня цього року.

Як повідомили у Пенсійному фонді України, у результаті індексації з 1 березня пенсії підвищили 8,972 мільйона пенсіонерів з 10,2 млн.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева раніше пояснював, кому з пенсіонерів не чекати надбавки.

26 березня міністр Рева навів приклади, якою буде індексація пенсійних виплат.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 11:13 :12