Новини » Суспільство 26 березня, 2019, 9:37
Мозок виробляє клітини аж до самої старості, – іспанське дослідження
Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

Згідно з даними нового дослідження, людський мозок виробляє нові клітини аж до старості.

У дослідженнях, покликаних допомогти знайти новий шлях до розуміння форм деменції, вчені виявили, що така область мозку як гіпокамп виробляє нові клітини навіть у дуже похилому віці, – інформує видання The Times.

Дослідження показало, що швидкість, з якою мозок генерує нові клітини, різко знижується у пацієнтів, хворих на Альцгеймера, навіть на ранніх стадіях захворювання.

Результати, опубліковані у журналі Nature Medicine, можуть допомогти розробити нові методи діагностики хвороби Альцгеймера ще до появи клінічних симптомів.

У дослідженні іспанські вчені розглянули постмортальні тканини у людей, чий мозок був на час їхньої смерті цілком здоровим. Дослідники виявили, що мозок суб’єктів, які були у віці від 43 до 87 років, до останнього виробляв нейрони.

З віком вчені виявили лише незначне скорочення вироблення нейронів, хоча, можливо, це й було пов’язано зі зниженням когнітивних здібностей. У мозковій тканині людей, віком від 52 та 97 років та хворих на Альцгеймер, вчені все ще помітили нові клітини, проте швидкість нейрогенезу різко скоротилася.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 11:03 :56