Новини » Події 26 березня, 2019, 11:31
Дива війни. Селфі на фоні смерті
Спалений «шешарь». Фото  з особистого архіву військовослужбовців ЗСУ
Спалений «шешарь». Фото з особистого архіву військовослужбовців ЗСУ

На війні трапляється всяке. В основному стаються не дуже добрі, часто трагічні речі. Але бувають і щасливі випадки.

От як ті, що я описав у попередньому нарисі про бійців, які вижили в момент, коли не просто поруч, а буквально прямо в них (!!!!) потрапляли вибухонебезпечні боєзаряди. Просто дивом, що ці заряди не здетонували.

Інколи на війні бувають випадки колективного везіння, коли ворожий заряд таки вибухає, але люди, на диво, не гинуть. Як це сталось у вересні 2018 року з військовими однієї зі штурмових бригад ЗСУ. Ці хлопці точно народились у сорочці, певно, виданій персонально Богом, адже вони на собі відчули, що то таке, бути мішенню ПТКРа і після того залишитись живими!

Горить підбита машина. Фото  з особистого архіву військовослужбовців ЗСУ
Горить підбита машина. Фото з особистого архіву військовослужбовців ЗСУ

Так, ПТКРа (ПТУР – протитанкова керована ракета, призначена для знищення танків та бронетехніки), який, на жаль, спалив нашу вантажну машину, а от люди, що були в ній, врятувались! Усі! Диво! Диво війни…

Нерозірвана російська міна 120 калібру (забороненого до використаня Мінськими угодами), залишки ракети ПТКРа. Фото: Юрій Лелявський
Нерозірвана російська міна 120 калібру (забороненого до використаня Мінськими угодами), залишки ракети ПТКРа. Фото: Юрій Лелявський

…Луганська область. Теплий вересневий день 2018 року, чергове перемир’я, перестрілок та обстрілів нема. На лінії розмежування затишшя. Група бійців вертається на «ГАЗ 66» (солдати його називають «шешарік») з чергування на позиціях. Тихо, спокійно, ніби і війни нема. Раптом десь далеко, за лісопосадкою лунає якийсь хлопок, а потім, буквально за мить, зверху, з неба, чується дивний звук, схожий чи то на шелестіння шин по асфальту чи на шипіння, коли з надувного м’яча випускають повітря. Лічені секунди! Ніхто не встигає зрозуміти, що це, як гримить вибух. Вантажівку трясонуло так, що людям, які були в ній, здалось, ніби вона відірвалась колесами від землі.

В принципі, так і було. Відчуття чимось схоже на те, як у купейному вагоні різко зривають стоп-кран. Усі, хто в кузові, вдаряючись один об одного, валяться на підлогу. В очах темно, в голові гудить.

Потім різкий запах диму, гарі, пролитого бензину. Відразу стає спекотно і важко дихати від дорожньої пилюки, чорного диму, кіптяви, що вмить наповнила кузов. З обох боків доноситься якесь тріщання.

І тут стає зрозуміло – то з тріском горить тент машини. Вогонь! Він тепер усюди: зверху, справа, зліва, з підлоги. Несамовито і швидко, наче дуже голодна людина кусає апетитний хот-дог, полум’я починає жерти кузов, тент, кабіну машини.

Спека, наче у пічці. Авто палає, як смолоскип. Усім дуже страшно. Люди в кузові ще не до кінця розуміючи причину аварії, більше на емоціях, на адреналіні, хитаючись від контузії та травм, вискакують з вогняної пастки. Всі! І всі живі! І ті, що у кузові, і ті двоє, що були в кабіні, всі вціліли! Дивовижно!

Неушкоджені бійці відразу після попадання ракети у вантажівку. Фото  з особистого архіву військовослужбовців ЗСУ
Неушкоджені бійці відразу після попадання ракети у вантажівку. Фото з особистого архіву військовослужбовців ЗСУ

А далі хлопці, вистрибнувши з вогню на траву і не звертаючи уваги на дрібні травми та опіки, якось забувши про головокружіння, нудоту, біль у голові і по всьому тілу від тільки-но отриманої контузії, ще, певно, до кінця не усвідомивши, що вони були від смерті на один міліметр, усі дружно витягають зі своєї обпаленої «горки» (таку форму люблять носити в АТО) мобільники і… роблять колективне селфі на фоні палаючого, як свічка, «шешаря»!

Лісосмуги у Луганській області після пожеж, які виникають в результаті обстрілів. Фото: Юрій Лелявський
Лісосмуги у Луганській області після пожеж, які виникають в результаті обстрілів. Фото: Юрій Лелявський

О, це нове, молоде покоління мобільників, ноутів, планшетів, соціальних мереж! Ніщо, навіть війна, передова, ризик, небезпека, абсолютно реальна і постійна близькість неочікуваної смерті не зможе відбити у них дивну звичку завжди і всюди робити селфі! На пам’ять. Якщо не в в «Інстаграм» чи у «Фейсбук», то просто кудись собі, на флешку, на електронний «дембєльський альбом»!

«Дивіться, оце я, а оце палає наша машина, яку підбили, коли я там був! І я вижив!»

Так, вижив. Вижив, і це головне. Диво! Диво війни.

«Подарунки Путіна» залишки ворожих боєприпасів, якими обстрілюють позиції ЗСУ. Фото: Юрій Лелявський
«Подарунки Путіна» залишки ворожих боєприпасів, якими обстрілюють позиції ЗСУ. Фото: Юрій Лелявський
 

Юрій Лелявський,
журналіст, учасник АТО,
для IA ZIK

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

Читайте більше новин на тему: війна на Донбасі

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 07:48 :55