Новини » Політика 26 березня, 2019, 9:57 блоги
А блазень забезпечить справедливість в країні?
Оксана Думанська
письменниця, перекладач

Будь-яка освічена людина знає різницю між конкретним і абстрактним. Як на мене, слово «справедливість», як і поняття, абстрактне до того часу, доки не конкретизується.

От, наприклад, справедливо скинули з трону януковоща, бо він би доруйнував Україну. Але в «понятіях» путінщини, ми вчинили несправедливо, бо він був легітимним, всенародно обраним, хоч і луснутим йолкою по чолі.

Загалом справедливість недосяжна, життя чинить з нами несправедливо, коли з роками ми втрачаємо привабливість тіла або й розуму, стаємо невдоволеними своїм безсиллям і дорікаємо молоді, що вона «не така». Не завжди перемагає найсильніший і не завжди першим фінішує найпрудкіший – хіба ж не читали про це в Екклезіаста?

Тому коли людина пояснює свій перехід в групу підтримки блазня, мотивуючи тим, що стосовно Майдану чинний президент не забезпечив справедливості, у мене виникає до нього питання: а блазень забезпечить?!

І тоді, за всієї симпатії до прибалтів з їхнім холодним розумом і стриманістю поведінки, переконуєшся, що й серед них є наївняки... Або ображені, що йдуть у ворожий стан з прихованими у внутрішніх кишенях секретними донесеннями... Або заробітчани, які поїхали в сусідню державу творити історію та біографію, але не вдалося...

Немає безумовної справедливості, як і безумовного щастя. Бо з журбою радість обіймається, хіба ні?

З усіх прикликаних лиш Супрун б’ється до останнього набою, так вона ж українка.

Читайте більше новини про: вибори Президента

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 20:44 :25