Новини » Світ 25 березня, 2019, 3:41
Єврокомісар висловив занепокоєння з приводу посилення китайського впливу в ЄС
Комісар ЄС з питань бюджету Гюнтер Еттінгер
Комісар ЄС з питань бюджету Гюнтер Еттінгер

Комісар ЄС з питань бюджету Гюнтер Еттінгер (Günther Oettinger) висловився проти переходу об’єктів європейської інфраструктури під китайський контроль.

Про це повідомляє DW.

«Я з занепокоєнням спостерігаю, як в Італії та інших європейських країнах елементи стратегічно важливої ​​інфраструктури – лінії електропередач, автобани або порти – потрапляють не в європейські, а в китайські руки», – заявив єврочиновник виданням німецької медіагрупи Funke. ї

Інтерв’ю буде надруковано у понеділок, 25 березня. Комісар зазначив, що влада країн ЄС, допускаючи подібні випадки, недостатньо захищають національні та європейські інтереси.

«Можна подумати про введення європейського права вето або механізму схвалення угод, здійснюваного через Єврокомісію», – заявив він.

Раніше міністр закордонних справ ФРН Хайко Мас (Heiko Maas) розкритикував Італію за підтримку китайського проекту зі створення так званого «Нового шовкового шляху».

«Якщо деякі держави думають, що з китайцями можна зробити

хитрі угоди, то одного разу вони здивуються, коли прокинуться в залежності», – сказав він у неділю.

Нагадаємо, голова Європейської ради Дональд Туск заявив, що ЄС дотримується своєї позиції щодо Голанських висот, незважаючи на заяву президента США Дональда Трампа про те, що Вашингтон повинен визнати суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 11:50 :30