live
Новини » Політика Читать эту новость на русском

Вводячи нові антиросійські санкції, РНБО зняла старі з компаній, що торгують з ОРДЛО та Придністров’ям, – ЗМІ

Фото: Pixabay

Рішення Ради національної безпеки і оборони України про нові антиросійські санкції, згідно з яким, санкції знімаються, зокрема, з Молдавського металургійного заводу, розташованого в невизнаному Придністров’ї, і контрольованого близьким до Путіна олігархом Алішером Усмановим, викликав жорстку критику української влади.

Про це повідомляє телеканал ICTV в програмі «Факти Тижня, 100 хвилин з Оксаною Соколовою», передає УНІАН.

За даними журналістів, «Молдавський завод» в Україні має давній інтерес. Тут він скуповує дефіцитну сировину – металобрухт, переробляє, і в Україну вже продає готову продукцію, позбавляючи роботи українські заводи.

«Це чиста провокація проти української промисловості, проти української економіки і проти кожного громадянина», – заявив голова комітету ВРУ з питань промислової політики Віктора Галасюка.

За інформацією журналістів, частина інших компаній, з яких знято санкції, теж пов’язані з металобрухтом. Наприклад, ТОВ «Гуул Дрилл».

Видання «Ліга Нексія» повідомила, що ця структура займається незаконним вивезенням з ОРДЛО металобрухту і різного устаткування для видобутку газу. Натомість на окуповані території завозить хімічну продукцію. Це випливає з даних Федеральної митної служби.

«Інші підприємства, виключені зі списку санкцій, мають ознаки схемних прокладок. П’ять з них зареєстровані в Ростові-на-Дону, одне – в Сімферополі, одна – в Московській області. На чому базується рішення зняти з них санкції, загадка», – сказано у повідомленні.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що метою скасування мита на експорт металобрухту може бути його масовий вивіз у невизнане Придністров’я.

 Loading...
Loading...
Loading...