live
Новини » Політика Читать эту новость на русском

Медійні скандали: про «арсенал» кандидатів на посаду президента розповів Сергій Таран

ZIK

В останні дні виборів великий вплив на голосування матимуть медійні скандали, адже дуже часто виборець приймає рішення емоційно.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Сергій Таран.

На запитання ведучого про те, наскільки результати соціологічних опитувань будуть відповідати реальним результатам ЦВК після першого туру, пан Таран сказав, що приблизній тенденції можна довіряти.

«Якщо подивитися на тенденції, то всі соціологічні служби дають першість Володимиру Зеленському, принаймні в першому турі. Ще одна тенденція, що Петро Порошенко зростає на відміну від Юлії Тимошенко, яка вперлася в певну електоральну межу. Решта кандидатів якось намагаються досягти рівня перших трьох, але, думаю, на сьогодні це вже пізно», – зазначив політолог.

За його словами, окрім оцих тенденцій, треба розуміти, що дуже багато буде залежати ще від інших чинників. Таких, як наприклад, явки виборців. Зокрема пан Таран зауважив, що в різних кандидатів вона різна.

«Наприклад, у Зеленського вона критична, а в Порошенка чи Тимошенко вже консолідований електорат, і в них від явки менше залежатиме. Також велике значення будуть мати медійні скандали, якщо вони будуть в останні дні. Адже дуже часто виборець приймає рішення емоційно, і якщо емоційне тло буде налаштоване певним чином, це так само може вплинути на результат виборів», – пояснив Таран.

Окрім цього, політолог дуже скептично ставиться до результатів соцопитувань щодо результатів другого туру. Він додав, що коли в бюлетені буде два прізвища, тоді це змушує виборців якось по-іншому оцінити кандидатів, ніж коли це вібувається під час опитування.

«Тоді рішення будуть ухвалюватись не лише такими математичними цифрами, які дають опитування під час соціологічних досліджень, а великою мірою відіграватимуть психологічні фактори, які складно прочитати в соціологічному опитуванні. Також можливо, що все-таки відбудуться дебати між першим і другим туром», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, що згідно з результати опитування міжнародної компанії Greenberg Quinlan Rosner та української InfoSapiens чинний Президент Петро Порошенко переміг би у другому турі виборів Юлію Тимошенко.Loading...
Loading...
Loading...