Новини » Економіка 25 березня, 2019, 11:07
У Єврокомісії стурбовані сповільненням економіки Італії
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Європейська комісія попереджає про нову суперечку з Італією через уповільнення зростання її економіки та проблеми з бюджетом.

Про це заявив віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Euractiv.

«Я дійсно хвилююся. У жодній іншій країні ЄС економіка не сповільнилася так різко. Уже в нашому зимовому прогнозі ми очікували, що зростання в Італії складе всього 0,2% (в 2019 році)», – сказав Домбровскіс.

«Це ясно показує, що прийнятий урядом в Римі напрямок завдає шкоди економіці. Процентні ставки виросли, як і нестабільність», – додав він, зазначивши, що довіра інвесторів в країні не покращилася.

Єврокомісія в червні підведе підсумки ситуації і обговорить подальші кроки.

Державний борг Італії є великою проблемою, і в даний час він становить 2,3 трлн євро або 131% ВВП Італії, що значно перевищує 60-відсоткову межу ЄС.

Після суперечки з Єврокомісією минулого року уряд популістської коаліції Італії зобов’язався не збільшувати колосальне боргове навантаження в 2019 році.

Але прогноз Риму по бюджету на 2019 рік був заснований на зростанні 1,0% ВВП, який міжнародні організації зараз вважають занадто оптимістичнии.

Міжнародний валютний фонд вважає, що зростання досягне всього 0,6%, в той час як прогноз Єврокомісії набагато більш песимістичний – всього 0,2%.

«Прогнози зростання Риму занадто оптимістичні. Ми розглядаємо ситуацію як проблемну і очікуємо важких дискусій з Римом», – попередив Домбровскіс.

Додамо, Італія підписала меморандум про підтримку проекту Китаю щодо нового Шовкового шляху.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 09:34 :49