Новини » Політика

У Росії – паніка, – Юрій Гримчак про тенденцію зниження світових цін на газ

ZIK

Після завершення будівництва американських заводів зі скраплення газу, варто очікувати значного падіння ціни. Тому заклики, що треба терміново підписати газовий контракт, нагадують паніку у Росії.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Юрій Гримчак.

За словами пана Гримчака, Юрій Бойко, Сергій Льовочкін, Дмитро Фірташ – це компрадори, тобто люди, які наживають свої статки допомагаючи торгівлі між колишньою колонією і метрополією. Він додав, що свого часу, тим самим займалася Юлія Тимошенко.

«І коли сьогодні їх приймають в РФ і про щось домовляються це вказує на те, що видно на кого покладені ставки РФ в Україні. Хоча їм байдуже з ким домовлятися. З політичної точки зору це не допустимо, як на мене. Ще декілька років тому будь-який політик, який поїхав в країну-агресора, не мав би жодних перспектив в нашій країні. Але останні роки весь час пропагували тезу, що ворог не в Кремлі, що будь-хто тільки не Порошенко, дали наслідки», – зазначив Гримчак.

Окрім цього політик розповів, що згідно оцінки аналітиків у травні-червні ціна на газ скоріш за все впаде до 171 доларів за 1 тис. куб., а до кінця року очікується, що на зовнішніх ринках вона буде знижуватися, бо кількість скрапленого газу починає збільшуватись.

«На сьогоднішній день ціна є 240-260 доларів за 1 тис. куб. Але ціна в Європі падає. І я думаю, що до кінця року ціна опуститься до 140-160 доларів. Тому, коли я сьогодні чую, що треба терміново підписати контракт. Це мені трохи нагадує паніку з боку Росії. Тому що ціни падають, а довгостроковий контракт при президенті Порошенку їм не світить», – пояснив політик.

На його думку, якщо ціни на газ на європейському ринку будуть падати, то цілком можливо, вони знизяться і для українських споживачів.

«Нафтогаз заявив, що ми зараз купуємо по 226 доларів, а в наступному місяці будемо купувати по 217. Сьогодні Петро Порошенко заявив, що якщо така тенденція збережеться, то ціни на газ не будуть підніматися, а можливо до кінця року вони і знизяться, як для промислових, так і для приватних господарств», – наголосив гість програми.

Нагадаємо, згідно з рішенням Кабінету Міністрів України, з 1 листопада 2018 року ціна на газ для населення збільшилась на 23%.

Крім того постанова уряду визначала, що з 1 травня 2019 року ціна газу має зрости ще на 20%.

Втім, під час години запитань до уряду у ВРУ Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що доручить «Нафтогазу» та Міністерству фінансів почати перемовини із МВФ щодо недопущення подальшого підвищення вартості газу.

Loading...