Новини » Світ 25 березня, 2019, 16:07
У Польщі прокоментували звинувачення Кремля через річницю Другої світової
Кремль. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Кремль. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У Польщі заявили, що не ставлять під сумнів роль СРСР у закінченні Другої світової війни, відповівши на критику Кремля через відсутність запрошення на 80-ту річницю початку війни для Росії.

Про це заявив глава канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський, повідомляє Європейська правда з посиланням на видання wPolityce.

«Всі урочистості, які відбуваються в якійсь країні і присвячені річницям Великої вітчизняної війни чи Другої світової війни, без участі нашої країни не можуть вважатися повноцінними, оскільки не можна переоцінити роль нашої країни в завершенні Другої світової війни» – заяви речник президента РФ Дмітрій Пєсков у понеділок.

Коментуючи ці слова представника Кремля, Щерський запевнив, що ніхто не ставить під питання роль СРСР у подоланні гітлерівської Німеччини в 1945 році.

« У цьому сенсі відзначення завершення війни без участі Росії були б дійсно неповні, натомість 1939 рік має зовсім інший історичний контекст» – сказав він.

Щерський вкотре пояснив, що надсилання запрошень на урочистості мало сучасний характер, а не історичний, і не було спробою коментувати чи підсумовувати історію

«Ми відзначаємо річницю разом з державами, з якими близько співпрацюємо заради миру, який опирається на міжнародне право, включно з засадами суверенітету і непорушності кордонів. Це держави НАТО, ЄС і Східного партнерства» – заявив він.

Як повідомлялося, канцелярія президента Польщі не запросила президента РФ Владіміра Путіна на відзначення 80-ї річниці початку Другої світової війни

Додамо, МЗС України підтвердило, що у Польщі внаслідок ДТП загинули українці.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 07:11 :37