Новини » Суспільство 25 березня, 2019, 16:19
У Німеччині люди два місяці лежатимуть в ліжку заради науки

Американське аерокосмічне агентство (NASA) та Європейське космічне агентство (ESA) розпочали експеримент із вивченням впливу штучної гравітації на організм людей: добровольці два місяці проведуть у спеціальних ліжках.

Про це повідомляє Громадське.

Як повідомили в ESA, 60-денний експеримент стартував у Німеччині 25 березня. 12 добровольців перебуватимуть у ліжках під нахилом, що забезпечить відтік крові від нижньої частини тіла до верхньої.

Один раз на день їх відправлятимуть до центрифуги, що розташована в одній з лабораторій Німецького центру авіації і космонавтики. Під час експерименту вчені змінюватимуть силу обертання, досліджуючи вплив штучної гравітації на серцево-судинну систему, опорно-руховий апарат, обмін речовин і когнітивні функції.

Після експерименту добровольці пройдуть 29-денний курс реабілітації. В перспективі вчені планують випробувати штучну гравітацію як заміну фізичним вправам на Міжнародній космічній станції.

На сьогодні штучна гравітація в космосі здебільшого є науковою фантастикою, хоча вже десятки років учені працюють над створенням концептів космічних кораблів зі штучною гравітацією. Принцип їхнього функціонування заснований на роботі відцентрованої сили: передбачається або обертання кабіни корабля, або створення корабля-центрифуги.

Нагадаємо, вчені з Британії протестували космічний гарпун для збору «сміття» на орбіті Землі.

Читайте також: Перепади настрою говорять про небезпечні хвороби, – науковці

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 16:50 :26