Новини » Світ 25 березня, 2019, 21:30
У Казахстані запропонували перейменувати ще три великих міста

Заступник голови демократичної партії «Ак Жол» Казбек Іса запропонував перейменувати Петропавловськ, Павлодар і Семей.

Про це пише видання Тengrinews.kz.

Свою думку він висловив на засіданні Загальнонаціональної коаліції демократичних сил «Казахстан-2050» на підтримку перейменування столиці.

«Давши ім’я Елбаси (Назарбаєва, – ред.) столиці Казахстану, ми повинні продовжити і приурочити до цієї події інші перейменування. Необхідно дати Петропавловську ім’я Абилай хана, який свого часу встановив свою орду і зібрав всі три жузи (історичні етнотериторіальні родоплемінні об’єднання казахів-кочовиків, – ред.) воєдино. Необхідно наректи Павлодар ім’ям останнього хана казахів Кенесари, який боровся за незалежність свого народу. Потрібно назвати Семей, який раніше називався Алаш, ім’ям голови уряду – Алашорди Аліхана Бокейханова», – сказав Іса.

Спілкуючись з кореспондентом видання, Казбек Іса повідомив, що це є його особистою думкою.

Нагадаємо: парламент Казахстану відразу в двох читаннях проголосував за перейменування Астани в Нурсултан 20 березня. Це була пропозиція в.о. президента Касима-Жомарта Токаєва, який вступив на посаду 20 березня.

Це буде вже другим перейменуванням міста за останні 25 років (Цілиноград був перейменований в Акмолу, а Акмола в 98-му році була перейменована в Астану).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 07:10 :37