Судді, які скасували покарання за незаконне збагачення, показали нові статки

Конституційний Суд України. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Кілька суддів Конституційного Суду, які скасували покарання за незаконне збагачення чиновників, показали статки, які зросли за минулий рік.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на декларації суддів.

Відповідні зміни зафіксовані у деклараціях, які оприлюднені в Єдиному державному реєстрі.

Зокрема, грошові активи Михайла Гультая та його дружини з 2017 року зросли приблизно на 2 мільйони гривень. В декларації судді з’явилось на 500 тисяч гривень, 55 тисяч доларів та тисячу євро більше, ніж було рік тому.

У подружжя помітно зріс прибуток: обидва отримують основну зарплату від Конституційного суду, у Гультая вона зросла на 1,8 мільйона гривень, у дружини – на 169 тисяч. Крім того, родина почала отримувати проценти від банківських рахунків, адже раніше декларувала лише готівкові накопичення. У судді також з’явилась пенсія.

Статки родини судді Конституційного суду Михайла Запорожця за минулий рік теж змінились. Його дружина стала власницею земельної ділянки у Київській області вартістю 228 тисяч гривень та автівки Nissan Leaf 2017 року за 636 тисяч. Витрат на це майно родина на зазначила, як і подарунків чи спадку.

При цьому, згідно з декларацію, родина Запорожців живе на суддівську зарплату (2,9 млн) і пенсію (58,7 тисяч). Серед інших доходів – незначна зарплатня дружина і соціальні виплати. Жодних грошових накопичень родина не задекларувала ані цього, ані минулого року.

Збагатились минулого року і суддя Сергія Сас разом із дружиною – на 701,6 тисяч гривень. Заробляє в родині лише суддя – його зарплатня зросла на 1,4 мільйона у порівнянні з 2017 роком. Подружжя також почало отримувати пенсію: загалом 172,8 тисяч гривень за рік на двох.

У декларації судді Олега Первомайського стало на 102 387 гривень та 8 200 доларів більше. Минулого року чоловік заробив на різних посадах, включно з суддівською та викладанням у кількох університетах, понад мільйон гривень – на 752 тисячі гривень більше, ніж 2017 року.

Ще один суддя, який проголосував за скасування статті про незаконне збагачення і вже подав електронну декларацію, – Володимир Мойсик. Він за минулий рік збагатився у два рази: з 500 тисяч гривень готівкових накопичень у 2017 році до 1 095 911 гривень у 2018.

За 2018 рік Мойсик заробив більше 2,8 мільйонів гривень, його дружина – 50 249 гривень. Рік тому їхній сукупний заробіток був на 1,7 мільйона меншим.

Читайте також: Якщо терміново не поновити статтю про незаконне збагачення, ЄС і СБ можуть вдатися до радикальних дій, – Яремченко

Loading...