Новини » Події 25 березня, 2019, 18:39
«Судді Майдану», щоб стати доброчесним, знадобилось всього два місяці, – ГРД

Суддя Святошинського райсуду Києва Тарас Заєць 18 січня провалив тест на доброчесність, коли хотів влаштуватися на роботу в Антикорупційний суд, а вже 20 березня цей показник у нього виявився в нормі.

Про це пише у Facebook Громадська рада доброчесності.

«18 січня нинішнього року Заєць вилетів із конкурсу до Вищого антикорупційного суду. Громадська рада міжнародних експертів визначила, що він не гідний здійснювати правосуддя», – йдеться в повідомленні.

У раді назвали причини, з яких суддя не пройшов відбір:

  • в часи Революції гідності Заєць ухвалював проти учасника акцій протесту свавільні рішення, обумовлені політичними мотивами;
  • приховав цей факт у своїй декларації доброчесності за 2016 рік;
  • вартість набутого ним та його родичами майна значно перевищує задекларовані доходи.

Зокрема, міжнародні експерти підрахували, що суддя та його батьки не змогли б придбати столичну квартиру вартістю 140 тисяч доларів, а також автомобіль бізнес-класу за 90 тисяч. Таким чином, вони встановили істотну невідповідність доходів судді та його родини їхнім статкам.

«Утім, його доброчесність різко виросла вже за два місяці – під час проходження кваліфікаційного оцінювання», – зазначають у ГРД.

За даними експертів, 20 березня Вища кваліфікаційна комісія суддів України визнала його доброчесним. «Суддя Майдану» успішно атестувався і судитиме безстроково.

У Раді доброчесності також надали інформацію з бази даних «Суддівська кров». Згідно з нею, Заєць є представником суддівської династії і має впливових родичів. Його мати до судової реформи була суддею Вищого адміністративного суду, а дружина працювала у секретаріаті Вищої ради правосуддя. Рідний дядько Зайця і дотепер є суддею Київського окружного адміністративного суду.

У січні Громадська рада міжнародних експертів та Вища кваліфікаційна комісія суддів виключили з конкурсу 8 кандидатів на посаду судді Вищого антикорупційного суду, серед яких і Заєць.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 05:32 :12