Новини » Суспільство 25 березня, 2019, 11:19
Розбіжності між жінками та чоловіками починаються ще в утробі, – дослідження
Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

Дослідження вперше виявило, що розбіжності чоловічого та жіночого мозку починаються в утробі матері.

Напрочуд складне дослідження дозволяє припустити, що певні розбіжності у чоловічій та жіночій неврології є вродженими, а не набутими, – інформує видання The Times.

Вчені провели сканування мозку плоду, щоб виявити зміни у мозку і те, як вони впливають на стать.

Робота, що включала аналіз 118 плодів у другій половині вагітності, була покликана покласти край запеклим дебатам у неврології про те, чи відмінності між мозком чоловіків та жінок є наслідком біології або соціалізації.

Результати були опубліковані у Developmental Cognitive Neuroscience.

Моріа Томасон, з Нью-Йоркського університету Лангоне, проводила дослідження частково для того, щоб краще зрозуміти такі стани як аутизм та синдром гіперактивності з браком уваги, які частіше трапляються у хлопчиків, ніж у дівчаток.

Одна з найбільших відмінностей, що виявила професор Томасон, полягала у зв’язку між областями мозку, які знаходяться далеко одна від одної. Перебуваючи в утробі матері, дівчатка виробляли більше «далекосяжних» зв’язків, ніж хлопчики. Також виявилося, що мозок хлопчиків, як правило, є більш мінливим за дівчачий.

«Хлопчики більш сприйнятливі до впливу навколишнього середовища, ніж дівчатка», – сказала вона. «Ми й раніше помічали, що пренатальний мозок жінки є більш стійким та пов’язаним з майбутнім поведінкою».

Вона зазначила, що жоден з висновків не виключає впливу суспільства на дівчат, проте вони свідчать також про те, що велику роль відіграє і біологія.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 05:07 :04