Новини » Світ 25 березня, 2019, 14:25
Рекс всіх рексів: Палеонтологи знайшли найбільшого тиранозавра із досі виявлених
Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

Останки велетенського тиранозавра рекса знайшли ще в 1991 році, але знадобилися десятки років, щоб очистити кістки і вивчити їх.

Вчені з Альбертського університету (Канада) опублікували роботу в журналі The Anatomical Record, в якій розповіли про результати дослідження скелета тиранозавра рекса, якого назвали Скотті (Scotty). Він виявився найбільшим з відомих представників цього роду, пише naked-science.

Провідний автор дослідження Скотт Персонс (Scott Persons) назвав його «рексом всіх рексів». За його словами, серед них існує якась варіативність: одні можуть бути довшим за інші, інші – більші і міцніші. Скотті відноситься саме до останньої категорії.

Кістки знайшли в 1991 році поблизу провінції Саскачеван (Канада). Пісковик, в якому вони лежали (вік відкладень оцінюється в 66-71 млн років), виявився таким твердим, що на витяг останків пішло більше десяти років. Після цього палеонтологи збирали скелет і вивчали його особливості.

Наприклад, розмір ніг Скотті передбачає, що його вага могла перевищувати 8,8 тонн, а це перевершує вагу всіх відомих м’ясоїдних динозаврів. Крім того, автори роботи запевняють, що він міг бути одним з найстаріших тиранозаврів: на момент смерті йому було близько 30 років.

«Скотті – найстаріший з виявлених рексів. Ви можете зрозуміти, скільки років динозавру, проникнувши його кістки. За мірками тиранозавра він прожив неймовірно довге життя. Смерть його, швидше за все, була насильницькою. Зі скелету видно, що він отримав багато поранень за своє життя», – розповів Персонс.

Палеонтологи відзначають зламані ребра і шрами на хвості. Вони вважають, що це можуть бути сліди битв з іншими тиранозаврами. Скотт Персонс вважає, що в майбутньому світ дізнається і про більш великих хижаків, але зараз Скотті – самий величезний з усіх, що коли-небудь жили на Землі і відомих науці. Побачити його можна буде в Королівському музеї Саскачевану з травня 2019 року.

Нагадаємо, вчені відтворили вигляд дитинчат тиранозавра рекса.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 17:51 :23