Новини » Світ 25 березня, 2019, 5:59
Політтехнологи «кухаря Путіна» нагороджені за передвиборні кампанії в Африці
Євген Пригожин
Євген Пригожин

У передвиборних кампаніях в Африці працюють від 100 до 200 політтехнологів, що мають відношення до російського бізнесмена Євгена Пригожина. ЗМІ називають його «кухарем Путіна» і вважають людиною, близькою до президента Росії.

Деякі з політтехнологів мають державні нагороди за участь в африканських кампаніях, однак указів про нагородження у відкритому доступі немає.

Про це повідомляє телеканал «Дощ» з посиланням на джерела в адміністрації президента і структурах Пригожина, пише prportal.com.

Співрозмовники телеканалу розповіли, що росіян нагороджують за лобіювання інтересів Росії в Африці. За даними джерел, нещодавно орден Дружби народів отримав петербурзький політолог Валентин Біанкі, який раніше працював з партією «Справедлива Росія». Як стверджується, в Африці Біанкі брав участь в кампаніях в Зімбабве, ПАР і Нігерії. Сам політолог це заперечує. Журналісти звертають увагу на фотографії Біанкі в соцмережах на тлі пейзажів, нагадують африканські. Однак геотегів в публікаціях не вказано.

На сайті Кремля інформації про нагородження Біанкі немає. Раніше ЗМІ повідомляли про секретний указ про присвоєння звання Героя Росії заступнику голови адміністрації президента Сергію Кирієнко.

Прес-секретар президента Дмитро Пєсков заявив «Дощу», що Кремль не нагороджував нікого з політтехнологів, які працюють в Африці. Представники Пригожина не відповіли на запит телеканалу. Біанкі від коментарів відмовився.

Співрозмовники телеканалу стверджують, що росіяни в Африці ведуть близько 20 виборчих кампаній. Деталі проектів не уточнюються. За словами джерел, оплата за роботу в африканських проектах в два-три рази більша, ніж за участь в кампаніях в російських регіонах. Джерело, близьке до Кремля, пояснив «Дощу», що таким чином навколо Пригожина створюється лояльна мережа політтехнологів.

У березні сайт «Проект» опублікував розслідування про діяльність компаній Пригожина на Мадагаскарі. Як стверджується в розслідуванні, люди Пригожина почали працювати на Мадагаскарі в кінці 2017 року, а ідею російської експансії на острові схвалив особисто Володимир Путін. За даними «Проекту», в Петербурзі створений політтехнологічний центр, який координує всю роботу структур Пригожина на африканському континенті. Кремль і прес-служба бізнесмена це заперечують.

Про роботу структур Пригожина в різних африканських країнах, головним чином ЦАР, Лівії та Судані, раніше публікувалися розслідування Радіо Свобода, телеканалу «Теперішній час», агентства Bloomberg і інших ЗМІ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 05:30 :40