Новини » Політика 25 березня, 2019, 15:26
Олещук: У «день тиші» телеканали, звісно, не показуватимуть бандуристів і балет
ZIK
ZIK

В Україні те, що не заборонено, тлумачиться, як дозволено. Тому варто очікувати на цікаві тлумачення «дня тиші», зокрема в телеефірах. Адже, один з українських каналів уже оприлюднив неоднозначний розклад програм на цей день.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив політолог Петро Олещук.

«У нас в країні під час виборчої кампанії переважно шукають можливості не як виконати закон, а як його обійти. І тому ні для кого не є таємницею, що наразі ті кандидати, які на щось претендують, намагаються обійти закон», – сказав Олещук.   

Він вважає, що підтвердженням цього є наявність технічних кандидатів і стан формування виборчих комісій та політичної реклами.

«Все це вписується в загальну логіку, коли немає чітких формальних правил гри. Але найголовніше, що в політичної еліти немає неформальних правил гри, які часто визначають характер відносин між політичними суб’єктами в країнах з розвиненими демократичними традиціями», – наголосив він.

На його думку, проблема у тому, що політики не думають, що негативний піар, може бути використаний проти самого кандидата в президенти.

«Ніхто не думає, що те, що використовує кандидат, може бути використане і проти нього, зокрема це стосується Зеленського. Зрозуміло, що у день тиші не будуть показувати концерти бандуристів та вистави балету, натомість, в ефірі, мабуть, будуть показувати візити кандидатів на якісь події», – вважає Олещук.

Адже, за його словами, в Україні логіка законодавства – що не заборонено, це дозволено. А, яким чином це тлумачити – питання вже до відповідних компетентних структур.

«Наприклад, із Зеленським вже був не один скандал і, мабуть, не останній. Я чесно кажучи, очікую, що відповідь на це побачимо з інших сторін, будуть цікаві прояви і тлумачення «дня тиші». Але ми повинні розуміти: якщо політики починають порушувати певні норми, вони починають працювати, в першу чергу, проти самих себе», – додав політолог.

Нагадаємо, з ініціативи Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій і за підтримки Президента України, 30 березня 2019 року оголошено Днем молитви і посту в намірах чесних та мирних президентських виборів. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 21:17 :35