Новини » Політика 25 березня, 2019, 11:37
Офіцери ГРУ на території Донбасу гібридно взаємодіють із місією ОБСЄ, – ЗМІ
Джерело: ukrinform.ua
Джерело: ukrinform.ua

Оприлюднені нові свідчення, які доводять, що російські військові на Донбасі під виглядом місцевих «ополченців» співпрацювали з моніторинговою місією ОБСЄ.

Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ», посилаючись на свої джерела, розповіло приголомшливу історію про російського офіцера Руслана Вахітова (Якубова), який представляв «народну республіку» в контактах з ОБСЄ.

«У нас немає претензій до ОБСЄ. Місія інспекторів або «моніторів» (так їх називають у середовищі дипломатів і вчених-міжнародників) – розмовляти з усіма і добиватися, щоб на підвідомчій території поменше стріляли. Але все ж хочемо наголосити, що ця взаємодія теж має по-своєму гібридний характер», – попереджає автор статті Лана Самохвалова.

Як ГРУ збирає кадри для Донбасу

Руслан Халілович Вахітов – випускник Челябінського вищого танкового училища, Загальновійськової академії ЗС РФ, військовослужбовець ЗС РФ. За переданими даними, він у 2008 році звільнився з армії, якийсь час жив у Воронежі і працював у товаристві з обмеженою відповідальністю «Амулет».

«Але ось одного разу ввечері Руслану Халіловичу зателефонували... Припускаю, що було саме так… Для війни на Донбасі ГРУ заходилося збирати під свої знамена відставних військових – досить красномовний. Рочків клієнтам було добре за сорок. Вони не особливо жваво бігають... Але не набралося, ймовірно, молодих офіцерів, готових двухсотими повертатися в Росію у великих машинах для перевезення морозива під чужим ім’ям і з діагнозом «інфаркт». Решта негідників у разі смерті хотіли померти героями, а не найманцями без роду-племені. Росія потребувала ось таких Халіловичів. Думаю, що куратор з ГРУ був дуже задоволений, що радянський (позбавлений яких-небудь етнічних ознак) етнос в особі таких Вахітових продовжує своє існування навіть через 30 років після розпаду Радянського Союзу», – пише автор статті.

Оскільки зі своїм ім’ям їхати на Донбас було не можна, Руслан Халілович погодився на прізвище Якубова.

Офіцер ГРУ Вахітов-Якубов вів перемовини з ОБСЄ

Вахітову-Якубову доручили серйозну справу – розвиток контактів з представниками ОБСЄ. І при цьому його зобов’язували дискредитувати Україну, не залишаючи російських «відбитків пальців». Або, офіційною мовою, не допустити позиціонування світовим співтовариством Росії як сторони конфлікту на сході України і створити усі необхідні умови для налагодження прямого контакту між київською владою і сепаратистами. І в першій частині йому це вдалося. Вахітов-Якубов став «зіркою» телебачення на підконтрольних територіях.

16 лютого 2016 року підконтрольні окупантам ЗМІ поширили відео зустрічі вже екс-заступника Голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександра Хуга з т. зв. «начальником штабу 1-го армійського корпусу ЗС ДНР» полковником Якубовим Русланом (позивний «ЯКУБ») в районі селища Зайцеве.

«Ми не допустимо, жодного клаптика землі не віддамо. Усе це земля наша, тому залишати землі ми не збираємося», – рапортував Вахітов Олександру Хугу.

«Ми не бачили неофіційних звітів пана Хуга своєму начальству. Але, підозрюємо, у них не фігурувало зауваження про те, що на Донбасі з ним стоїть і розмовляє російський військовий і прямим текстом говорить йому, що з України росіяни йти не збираються. Це була не єдина зустріч», – пише автор статті.

Вахітов-Якубов доповідає все Генштабу Росії

Від моменту лютневої зустрічі 2016 року у донецькому селі полковника «Якубова» та інспектора Хуга, то перший дослужився до «генерал-майора» і у квітні 2017 року очолив т. зв. «представительство ДНР в Совместном центре контроля и координации в переговорном процессе».

«Совместный центр контроля и координации» – це нав’язана Україні для співпраці структура для працевлаштування російських офіцерів. Вахітов там грає роль «ополченця». Далі – більше: російські куратори починають піднімати пану «Якубову» його статус.

Вже у вересні 2017 року «Якубов» прилітає до Мінська і робить спробу взяти участь у роботі робочої групи з питань безпеки Тристоронньої контактної групи. Але українська сторона, добре знаючи цього «героя», відмовилася з ним спілкуватися. Цікаво, що Руслан Халілович не сильно засмутився тим, що не потрапив за стіл переговорів як прихильник ОРДЛО. А одразу ж відправився до Москви. В Укрінформі збереглися дані його рейсу.

Трохи пізніше, у грудні 2017 року, представники Збройних сил РФ припинили свою участь у «Совместном центре контроля и координации в переговорном процесе» (саме в цю структурку пристроїли Вахітова-Якубова, далі – СЦКК). А його керівник – генерал-лейтенант Костарєв рекомендував Моніторинговій місії ОБСЄ продовжувати взаємодіяти безпосередньо з «представниками відповідних районів Донецької та Луганської областей», у тому числі з керівником «представительства ОРДО в СЦКК и переговорном процессе» генерал-майором Якубовим Русланом Халіловичем.

«Просто кажучи: російського військового «Якубова» видали місії ОБСЄ як місцевого представника ОРДЛО... Природно, про усі свої розмови, офіційні та неофіційні зустрічі з працівниками ОБСЄ, про успіхи в своїй кампанії з дезінформування міжнародних спостерігачів, Руслан Вахітов регулярно доповідає в російський Генштаб. Одна з таких доповідей про результати зустрічі Вахітова з Хугом у червні 2018 року опинилася у нашому розпорядженні», – пише автор статті.

Про гібридну взаємодію ГРУ з ОБСЄ

«Росіяни роблять вигляд, що вони місцеві «ополченці», а інспектори (вірять або не вірять), але уважно слухають. Росіяни роблять вигляд, що «захищають», насправді – підривають зсередини. Роблять вигляд, що бояться напруги і загострення, а насправді – створюють його, розігруючи іноді криваву виставу на очах у міжнародних спостерігачів», – пише автор статті.

Зокрема, «Якубов» у своїх звітах до Генштабу Росії інформує, що Україна на лінії зіткнення буде «створювати напруження під час Чемпіонату світу з футболу» і запевняє, що захищатиме Донбас, відповідаючи на «агресію української сторони», пише, що «Україна використовує страхітливу тактику для залякування місії».

«Що особливо впадає в очі у звіті Вахітова, – це ситуація щодо підприємства «Вода Донбасу». Ми знаємо, що це – найбільше підприємство, частина якого знаходиться на неконтрольованій території. Україна вкладає величезні кошти, щоб не припинити водопостачання регіону. Так от, місія відмовилася там проводити своє інспектування, при цьому росіяни винними намагаються представити обидві сторони: і українську, і ОРДЛО-вську. Безумство – думати, що Україна буде стріляти по підприємствах, в які вкладає десятки мільйонів доларів. Але тональність звіту саме така», – пише автор статті.

На момент написання матеріалу Руслан Якубов як і раніше значиться на сайті представництва «Донецкой народной республики в совместном центре контроля и координации в переговорном процессе». На думку автора статті, враховуючи загрозу водопостачання регіону, критичний стан мостових переправ, масове звільнення працівників з підприємств, він добре робить свою роботу зі знищення Донбасу. Знищуючи стратегічно важливі об’єкти, по телебаченню він дискредитує українську армію.

«Втім, всупереч усім прогнозам і незважаючи на щільну взаємодію з ОБСЄ, – правді властиво перемагати. Місія ОБСЄ вже двічі цього року виявила і відрапортувала про новітні російські системи радіоелектронної боротьби на окупованій частині Донбасу», – підсумовує автор статті.

Нагадаємо, у «ДНР» замарили черговою «кривавою провокацією» в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 19:55 :38