Новини » Політика

Ніцой: Ухвалення закону про мову – це зшитий білими нитками сценарій

ZIK

У законопроекті про українську мову є багато дуже м’яких норм, тому я з ним не згодна.

Про це в ефірі програми «Vox populi» (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявила письменниця Лариса Ніцой.

На запитання глядача про те, чи «розкольники» Руху, про яких згадувала гостя програми, є далі в політиці, пані Ніцой сказала, що вони є.

«Наприклад, В’ячеслав Кириленко, він начебто і патріот, виступає за український дубляж фільмів, за законопроект про українську мову. Він зібрав довкола себе активістів, які ходять на всі засідання і кажуть, що вони народ, а насправді – це помічники народних депутатів, його оточення», – зазначила письменниця.

Також щодо затягування ухвалення закону про мову, вона вважає, що це зшитий білими нитками сценарій. Пані Ніцой сказала, що коли чує із трибуни Верховної Ради чи від активістів, що «опоблоківці» винні в тому, що ніяк не ухвалюється цей законопроект, з одного боку, їй смішно це чути, а з іншого, сумно.

«Опоблок» справді буде затягувати, бо їм невигідний цей закон, вони за російську мову, але наш комітет культури, який очолює Микола Княжицький, виносить у сесійну залу 2 тисячі правок на обговорення. Звісно, що вони не розраховували його ухвалити за один день. Це було спеціально винесено в сесійну залу, щоб так довго його розглядати. Вони знали, що так буде», – переконана Ніцой.

За її словами, вона не знає, з якою метою це було зроблено, але у неї є певні припущення, які виглядають дуже реалістично. На її думку, влада між собою домовилася.

«Вони всі між собою в домовленості, і в них суцільне порозуміння. І от вони, порозумівшись між собою, винесли цей законопроект на таке затяжне обговорення, щоб ухвалити його до другого туру президентських виборів. Очевидно, що всі сподіваються на те, що знову оберуть Порошенка», – прокоментувала гостя програми.

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року народні депутати України прийняли за основу проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д.

28 лютого 2019 року Верховна Рада почала розглядати у другому читанні законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної». До проекту закону надійшло понад 2 тисячі поправок.

Спікер неодноразово заявляв про спроби зірвати розгляд «мовного» закону та закликав не зловживати правом й обмежити кількість ініціатив оголошення реальних перерв у роботі Верховної Ради.

Loading...