live
Новини » Регіони

На Тернопільщині викрили кредитну аферу в агросекторі на 26 млн грн

Тернопільські правоохоронці оголосили підозру заступнику директора товариства з обмеженою діяльністю з Черкаської області. Чоловік шахрайським способом заволодів мільйонами кредитних коштів.

Про це IA ZIK повідомили у відділі комунікації управління Нацполіції у Тернопільській області.

За даними слідчих, черкаське підприємство та агрохолдинг, що здійснює свою діяльність на території Тернопільської області, підписали договір про доставку засобів захисту рослин на суму понад 26 млн грн. Як гарантію фінансової спроможності агрохолдинг відкрив акредитив в одному з банків на вказану суму.

Згідно з умовами договору, у випадку несплати за товар черкаське підприємство виступало бенефіціаром акредитива та могло отримати кошти в банку, представивши відповідний пакет документів на постачання товару.

«Після отримання товару ахрохолдингом, сума якого склала понад 22 млн грн, потреби у черкаського товариства отримувати грошові кошти у банківській установі не було, оскільки воно мало фінансові зобов’язання перед іншим товариством агрохолдингу на аналогічну суму. Тому керівники трьох зазначених товариств прийняли рішення та уклали договір відступлення права вимоги, за результатами якого товариство агрохолдингу, яке отримало засоби захисту рослин, отримало право вимоги на борг у сумі 22 млн грн до черкаського товариства. У зв’язку із рівнозначною заборгованістю фірм одна перед одною було досягнуто домовленості про зарахування зустрічних однорідних вимог», – розповіли у поліції.

Як з’ясували правоохоронці, черкаські постачальники вирішили водночас списати свій борг перед третьою стороною та отримати кредитні кошти в сумі 26 млн грн.

За даними слідства, організував аферу заступник директора товариства.

«Він підписав документи, які були передані до банку з метою перечислення на рахунок очолюваного ним підприємства мільйонної суми», – додали у поліції.

Посадовцю оголосили підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 ККУ.

 Триває досудове розслідування.

Loading...