Новини » Політика 25 березня, 2019, 11:43
Магера про популізм на виборах: Зняття недоторканності, відкликання депутатів, ядерний статус

Чимало кандидатів на пост Президента пропагують популістичні ідеї, які можуть зашкодити Україні і навіть призвести до міжнародної ізоляції.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав екс-заступник голови ЦВК Андрій Магера.

 

Зокрема, він прокоментував три популярні популістичні обіцянки. Перша стосується так званого «зняття недоторканності з Президента, народних депутатів, суддів».

На його думку, для держави незміцнілої, молодої демократії, якою є Україна, повинна існувати недоторканність і Президента, і народних депутатів, і суддів.

«По-перше, недоторканність – це не є особистий привілей окремої фізичної особи, а складова гарантій незалежності діяльності відповідних державних інституцій від протиправного впливу інших державних органів, зокрема силових структур.

По-друге, парламент в абсолютній більшості випадків без проблем надає згоду на притягнення депутата до кримінальної відповідальності, на арешт і затримання депутата. Схожа практика є і в діяльності Вищої ради правосуддя щодо арешту і затримання суддів.

По-третє, ніщо не заважає за належною процедурою внести зміни до Конституції, щоб обмежувати, а не скасовувати недоторканність народних депутатів. Зокрема, не поширювати імунітет на випадки затримання депутата «на гарячому», тобто відразу після вчинення таких особливо небезпечних злочинів як диверсія, вбивство, зґвалтування, розбій, грабіж, заподіяння тілесних ушкоджень», – написав Магера.

Він додав що так само категорично не сприймає ідею відкликання народних депутатів. За його словами, існує лише одна цивілізована форма покарання виборцями депутата, який зрадив інтереси виборців. Це – не голосувати за нього на наступних виборах. Заодно виборці повинні навчитися бути відповідальними за свій вибір.

«Якщо ж комусь подобається ідея відновлення ядерного статусу України, то запитайте в такого кандидата – навіщо йому міжнародна ізоляція України? Повірте, це неминуче», – зазначив Андрій Магера.

«Окремо не піднімаю тему «відновлення смертної кари». Як мінімум, це також міжнародна ізоляція. Хто не вірить, може вивчити досвід Республіки Білорусь. Це єдина держава Європи, яка застосовує дикунську смертну кару», – підкреслив він.

Читайте більше актуальних новин про: вибори Президента

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 05:00 :28