Новини » Світ 25 березня, 2019, 22:11
Литовець поцупив у Facebook и Google $122 млн

Литовець Евальдас Рімасаускас (Evaldas Rimasauskas) обманом отримав від Google і Facebook понад 100 мільйонів доларів. Він надсилав компаніям підроблені рахунки за послуги і продукти, які вони не отримували, і вимагав оплату.

Шахрайство тривало з 2013 по 2015 рік, проте деталі справи стали відомі тільки в березні 2019 року завдяки звіту Міністерства юстиції США, передає Т journal.

За даними американського відомства, основою схеми Рімасаускаса стала компанія Quanta Computer Inc, яку він зареєстрував в Латвії. Її назва відповідала назві китайського виробника компонентів.

Використовуючи схожість назв, Рімасаускас змусив співробітників Facebook і Google повірити в те, що його компанія є їх підрядником. Для цього шахрай, в тому числі, підробив адреси електронної пошти, сфабрикував контракти, рахунки і листування зі співробітниками корпорацій.

Чоловік також використовував документи, завірені підробленими печатками організацій – їх чоловік надавав у банки, щоб схвалювати переклади. Для відмивання грошей він також відкрив кілька рахунків в банках Кіпру, Литви, Угорщини, Словаччини та Латвії.

Після успішного отримання коштів Рімасаускас переводив їх на рахунки в різних країнах, щоб приховати грошовий слід. За даними Reuters, з 2013 по 2015 роки в такий спосіб шахрай отримав 23 мільйони доларів від Google і майже 100 мільйонів доларів від Facebook.

У звіті Мін’юсту США не розкрили назви постраждалих компаній, проте в Google підтвердили виданню Bleeping Computer, що стали жертвою схеми Рімасаускаса. Представники компанії відзначили, що знайшли шахрайство і повідомили про нього владі. У Google пояснили, що повернули назад вкрадені кошти.

20 березня Рімасаускас визнав провину в шахрайстві, крадіжці особистих даних і трьох випадках відмивання грошей. Він погодився виплатити США 49 мільйонів 738 тисяч 559 доларів – це сума доходів, які він отримав особисто за першою статтею звинувачення («шахрайство з використанням електронних засобів»).

Якщо суд визнає Рімасаускаса винним за всіма трьома звинуваченнями, йому загрожує до 30 років у в’язниці. Наступне слухання справи чоловіки призначено на ранок 24 липня 2019 року.

В цілому з 2016 року завдяки використанню подібних схем шахраї отримали обманом більше трьох мільярдів доларів. За даними ФБР, цей тип шахрайства – один з найбільш збиткових для компаній.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 07:35 :46