Новини » Суспільство 25 березня, 2019, 15:53
Лікарі Львівщини за Порошенка і реформу медицини: За 27 років медики вперше отримують гідну зарплату

Представники різних медичних середовищ сьогодні під час прес-конференції у Львові заявили про підтримку чинного президента Петра Порошенка. Головний аргумент – вдалий початок медичної реформи в країні, – зміни, запроваджені в первинній ланці, повинні далі логічно продовжитися на усю систему охорони здоров’я.

Як зазначили сімейні лікарі, вперше за роки незалежності медичні працівники первинної ланки отримують гідну заробітну плату, медичні заклади закуповують техніку і ремонтують приміщення, а пацієнти – отримують сервіс та якісні послуги.

«Ми увійшли в топ-10 закладів по Україні за кількістю коштів, отриманих за договором з НСЖУ і нині забезпечуємо комфортні умови для пацієнтів: придбали автомобілі, медичне обладнання,у нас електронний запис до лікаря, тому фактично відійшла жива черга, також наші пацієнти можуть здати аналізи в нашому медичному закладі і зробити перші обстеження на місці. Ми безкоштовно забезпечуємо отримання всього гарантованого державою переліку послуг на первинці. Але найголовніше, що за 27 років незалежності наші медпрацівники отримують гідну зарплату. Ми на своєму прикладі побачили, як глобальні зміни проростають в маленьких містах і змінюють життя конкретних людей», – розповіла директор Центру первинної меддопомоги м. Червоноград Анна Ярмола.

Медик додала, що далі реформа має продовжитися на вторинній ланці, тож обраний вектор змінювати не варто.

«Ми нарешті почали бачити зміни, ми почали відмовлятися від старої радянської системи, не варто чекати, щоб вона помінялася одразу кардинально, інші країни світу йшли до цього поступово. Візьмімо досвід Польщі, яка в 2000 році змінила систему і відтоді вже чотири рази міняла правила гри, вдосконалювалася, це і нам треба робити. Ми вже почали і нарешті досягаємо результатів», – зазначив Андрій Базилевич, професор Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького.

Водночас, сімейний лікар Краківецької амбулаторії Ігор Заставний додав, завдяки реформі децентралізації медицина і освіта почали розвиватися в селі.

«Я б хотів говорити про зміни, які відбуваються. І тут не тільки справа в реформі системи охорони здоров’я, а як лікар первинки можу авторитетно заявити, що зміни є величезні, але ще одна реформа, про яку я б хотів розповісти, оскільки я сільський лікар, – це децентралізація. Як на мене, це напевно найуспішніша реформа в Україні. Бо коли я їжджу по різних районах, я бачу ці зміни, бачу школи, медичні установи, які реставрують, я бачу садочки, бачу, що люди роблять своє життя кращим. І найважливіше – не змінити вектору. Тому, що зміна вектору грозить не лише поверненням назад, а й можливою втратою нашого суверенітету», – зазначив він.

Відтак, медики напередодні виборів оприлюднили звернення до громадськості. Як зазначив Ярослав Мельничук, заступник директора Регіонального центру легеневого здоров’я, його підтримали десятки тисяч медпрацівників Львівщини. Подаємо повний текст звернення.

Фото: ZIK
Фото: ZIK
Фото: ZIK
Фото: ZIK
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 21:29 :25