Новини » Політика 25 березня, 2019, 12:26
Кошель: Сотні людей, прописаних у квартирі – не дивина
ZIK
ZIK

В Україні в одній квартирі можуть бути прописані сотні чи тисячі громадян і це не є новиною. Адже, як і в радянський час, зараз потрібен лише дозвіл власника житла для того, щоб можна було отримати реєстрацію.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.  

«На попередніх виборчих кампаніях ми зустрічалися з ситуаціями, коли в одній квартирі могли бути прописані сотні чи тисячі громадян. І тому, на жаль, подібні історії не є новиною», – сказав Кошель.

Він зазначив, що дискусія, яка зараз розгорнулася навколо цього питання, є лише підтвердженням того, що хтось робить бізнес на виборах.

«Всі чудово розуміють, що це є лише різновидом бізнесу. Адже люди заробляють гроші тільки на тому, що дають можливість зареєструватись у своєму житлі. І так відбувається тому, що реєстрація швидше нагадує механізм радянської прописки, де має бути лише дозвіл власника житла для того, щоб можна було отримати реєстрацію», – зазначив він.

Найбільше у цій ситуації, за його словами, здивувала реакція юристів, які співпрацюють зі штабами і які вирішили на цьому спекулювати.

«Дивує те, що напередодні дня голосування низка відомих юристів, які є представниками штабів кандидатів, тобто люди, які знають відповідь на це питання – розпочали дискусію про те, що це, мовляв, відбувається схема фальсифікації виборів. Хоча, звісно, з політтехнологічного боку, це дуже грамотно, бо лягає в контекст точно такої самої маніпулятивної дискусії, як про «мільйон мертвих душ», – розповів Кошель.

На його думку, також в останній тиждень перед виборами говоритимуть і про українських заробітчан, які начебто зможуть голосувати, але це не так.

«Подібними розмовами ми підриваємо довіру до державного реєстру виборців та виборчих процесів, які у нас є достатньо якісними та прозорими. Адже, держреєстр ведеться на професійній основі. І у нас, навіть, зникла з порядку денного тема «мертвих душ», – додав він.

Нагадаємо, у Харкові виявили квартири, в яких подекуди прописано кілька сотень людей. Також варто зазначити, що у селі Роздолля Первомайського району Харківської області поліція розслідує зникнення печатки з сумки голови виборчої дільниці.

Читайте більше актуальних новин про: вибори Президента

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 13:58 :46