Новини » Політика 25 березня, 2019, 12:55
Кошель: Показ телепрограм з кандидатими в президенти у день тиші є неповагою до виборців
ZIK
ZIK

Варто враховувати не лише букву закону, а й зважати на загальноприйняті принципи демократичних виборів. Зокрема те, що у день тиші один з українських телеканалів планує транслювати програми за участю одного з кандидатів в президенти, що можна вважати маніпуляцією та неповагою. Тому на подібні дії повинна звернути увагу Центральна виборча комісія.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив голова Комітету виборців України Олексій Кошель. 

«Я думаю, що команди юристів, які працюють на Володимира Зеленського, не допустили б грубих помилок і навряд чи нам вдасться говорити про порушення чинного законодавства в день виборів. Але якщо розглядати сітку телепередач у день тиші, то телепрограми з його участю можна буде вважати маніпуляцією і неповагою до виборців», – сказав Кошель.

Він вважає, що варто враховувати не лише українське законодавство, а й зважати на загальноприйняті принципи демократичних виборів.

«Я думаю, що у цьому випадку (із Зеленським, - ZIK) ми маємо всі підстави говорити про маніпуляцію, точно так само, як ми оцінювали дочасну агітацію до офіційної реєстрації кандидата. Формально політики також не порушували законодавства, але вони маніпулювали і порушували правила демократичних виборів», – зазначив він.

Загалом же, він наголосив, що дуже дивно зараз вести дискусію про дні тиші і виборів. Адже останні тижні транслюється серіал «Слуга народу», де є всі підстави говорити про порушення чинного законодавства.

«Назва серіалу збігається з назвою політичної партії, яка є суб’єктом виборчого процесу. І я думаю, що тут питання не лише до юристів, а й у тому числі і до Центральної виборчої комісії і Нацради з питань телебачення і радіомовлення», – додав він.

Нагадаємо, з ініціативи Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій і за підтримки Президента України 30 березня 2019 року оголошено днем молитви і посту в намірах чесних та мирних президентських виборів.

Читайте більше актуальних новин про: вибори Президента

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 13:52 :51