live
Новини » Політика Читать эту новость на русском

Коли Бойко з кимось «дружить», це завжди збитково для України, – Фурса

ZIK

Коли Юрій Бойко «дружив» з Фірташем, Україна програвала «РосУкрЕнерго» Стокгольмський арбітраж і втрачала 11 мільярдів кубометрів газу. А коли він «дружив» з «Газпромом», Україна за газовим контрактом переплачувала мільярди доларів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Він підкреслив, що серед умов щодо відновлення співпраці «Газпром» завжди вказував, що Україна повинна відмовитись від мільярдів доларів, які виграла у Стокгольмському арбітражі.

«Вони завжди кажуть, що не будуть нічого робити, поки ми не відмовимось від цих 2,6 мільярда доларів. За рішенням Стокгольма, ми вже можемо купувати газ у «Газпрому», та він не хоче нам його продавати», – розповідає експерт.

Крім того він заявив, що Юрій Бойко ніколи не стане президентом України, а, відтак, його перемовини з прем'єром РФ Дмитром Медведєвим ні до чого не призведуть.

«Ба більше, та ціна газу, яку вони обговорювали, вища, ніж ринкова. Враховуючи ще й той факт, що ці перемовини були ні про що, тут навіть говорити немає про що», – наголосив Сергій Фурса.

Він висловив переконання, що нещодавній візит у Москву буде позитивним для Юрія Бойка, оскільки, мовляв, в Україні досі є 20%-30% населення, які вважають росіян «друзями».

«Він намагається консолідувати цей електорат, кажучи, буцім, Кремль чітко показав, що саме він тут головний друг Москви. З політичної точки зору йому це доволі вигідно, та з морального боку про це говорити трохи складно», – сказав інвестиційний банкір.

Він також зазначив, що відповідь «Нафтогазу» на переговори Бойка та Медведєва свідчить, що коли Юрій Бойко починає з кимось дружити, це завжди вигідно для його друзів, але не для України.

«Так було коли він дружив з Фірташем. Тоді ми програвали «РосУкрЕнерго» у Стокгольмі і втрачали 11 мільярдів кубометрів газу. Так було і коли Бойко дружив з «Газпромом». Тоді ми переплачували за газовими контрактами мільярди доларів», – заявив фахівець.

Нагадаємо, минулого тижня Юрій Бойко відвідав Москву, де зустрівся з прем'єр-міністром Російської Федерації Дмитром Медведєвим.

Читайте більше актуальних новин про: вибори ПрезидентаLoading...
Loading...
Loading...